Bór spadnie do A-klasy?

282
Kornel Delczyk

Sytuacja piłkarzy z Obornik Śląskich jest już niemal przesądzona. Nawet tak zwane matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze okręgowej są minimalne.

W obu ostatnich meczach niestety zasłużenie przegraliśmy. Jeśli chodzi o mecz w Łozinie, to nie mieliśmy argumentów, żeby przechylić szalę na swoją korzyść.

Łozinianie wykorzystali dwie sytuacje w zamieszaniu podbramkowym i strzelili dwie bramki. Najbliżej do zdobycia bramki byliśmy po akcjach Mirka Bełkowskiego i Tomasza Wasiaka, ale poza tymi akcjami nic nie pokazaliśmy.

Trzeba oddać, że zespół z Łoziny słusznie zajmuje 2 miejsce w tabeli; ma potencjał piłkarski i doświadczonych zawodników. Trudno było tam szukać punktów – przyznaje Kornel Delczyk, prezes KP „Bór” Oborniki Śl.

Delczyk dodaje, że w niedzielnym meczu zespół miał szansę na zdobycie trzech punktów: – Jeśli chodzi o ostatni mecz, to trzeba przyznać, że  zagraliśmy otwarty mecz.

Od początku walczyliśmy o trzy punkty, bo tylko tyle punktów mogło dać nam szanse na utrzymanie w lidze okręgowej.

Poszliśmy na wymianę ciosów z zawodnikami z Goszcza i po wyrównanym meczu niestety przegraliśmy. W pierwszej połowie straciliśmy bramkę po dośrodkowaniu w pole karne; zawodnik Goszcza strzelił, a piłkę odbił Grzesiu Gawłowski, dopadł do niej jednak Mateusz Moskwa i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

Drugą bramkę straciliśmy po błędzie sędziego, kiedy ewidentnie sfaulowano naszego obrońcę. Wtedy piłkę podjęli goście z własnej połowy i po składnej akcji zespołu z Goszcza, ich napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Grzegorz Gawłowski wybił piłkę na rzut rożny i to po tym rzucie rożnym straciliśmy bramkę na 0:2.

Rzuciliśmy się do odrabiania strat, mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki i po jednej z nich Daniel Kuźma zdobył bramkę kontaktową w 80 minucie.

Cóż, do ostatnich minut walczyliśmy o remis, ale się nie udało i…

spadamy do A-klasy.

Nawet gdybyśmy wygrali dwa ostatnie mecze, to nasi rywale z dołu tabeli nie mogliby wygrać żadnego spotkanie, a to jest raczej nie realne – powiedział Kornel Delczyk.

Skład Boru: Grzegorz Gawłowski, Marek Mielnik, Daniel Kuźma, Rafał Filsiński, Mirek Bełkowski, Mateusz Fiłon, Konrad Zdeb, Igor Zdeb, Tomasz Wasiak, Mateusz Matraszek, Mateusz Kulikowiec.