Bór spadnie do A-klasy?

295
Kornel Delczyk

Sytuacja piłkarzy z Obornik Śląskich jest już niemal przesądzona. Nawet tak zwane matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze okręgowej są minimalne.

W obu ostatnich meczach niestety zasłużenie przegraliśmy. Jeśli chodzi o mecz w Łozinie, to nie mieliśmy argumentów, żeby przechylić szalę na swoją korzyść.

Łozinianie wykorzystali dwie sytuacje w zamieszaniu podbramkowym i strzelili dwie bramki. Najbliżej do zdobycia bramki byliśmy po akcjach Mirka Bełkowskiego i Tomasza Wasiaka, ale poza tymi akcjami nic nie pokazaliśmy.

Trzeba oddać, że zespół z Łoziny słusznie zajmuje 2 miejsce w tabeli; ma potencjał piłkarski i doświadczonych zawodników. Trudno było tam szukać punktów – przyznaje Kornel Delczyk, prezes KP „Bór” Oborniki Śl.

Delczyk dodaje, że w niedzielnym meczu zespół miał szansę na zdobycie trzech punktów: – Jeśli chodzi o ostatni mecz, to trzeba przyznać, że  zagraliśmy otwarty mecz.

Od początku walczyliśmy o trzy punkty, bo tylko tyle punktów mogło dać nam szanse na utrzymanie w lidze okręgowej.

Poszliśmy na wymianę ciosów z zawodnikami z Goszcza i po wyrównanym meczu niestety przegraliśmy. W pierwszej połowie straciliśmy bramkę po dośrodkowaniu w pole karne; zawodnik Goszcza strzelił, a piłkę odbił Grzesiu Gawłowski, dopadł do niej jednak Mateusz Moskwa i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki.

Drugą bramkę straciliśmy po błędzie sędziego, kiedy ewidentnie sfaulowano naszego obrońcę. Wtedy piłkę podjęli goście z własnej połowy i po składnej akcji zespołu z Goszcza, ich napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Grzegorz Gawłowski wybił piłkę na rzut rożny i to po tym rzucie rożnym straciliśmy bramkę na 0:2.

Rzuciliśmy się do odrabiania strat, mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki i po jednej z nich Daniel Kuźma zdobył bramkę kontaktową w 80 minucie.

Cóż, do ostatnich minut walczyliśmy o remis, ale się nie udało i…

spadamy do A-klasy.

Nawet gdybyśmy wygrali dwa ostatnie mecze, to nasi rywale z dołu tabeli nie mogliby wygrać żadnego spotkanie, a to jest raczej nie realne – powiedział Kornel Delczyk.

Skład Boru: Grzegorz Gawłowski, Marek Mielnik, Daniel Kuźma, Rafał Filsiński, Mirek Bełkowski, Mateusz Fiłon, Konrad Zdeb, Igor Zdeb, Tomasz Wasiak, Mateusz Matraszek, Mateusz Kulikowiec.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here