Walka o honor

206
Po lewej drużyna z Pawłowa Trzebnickiego, a po prawej Głuchów Górny II.

Po pierwszych rozegraniach nie można było wskazać na drużynę lepszą na boisku. Ataki drużyn przenosiły się od jednej pod druga bramkę. Przewaga drużyn falowała przemiennie. Dopiero w starciu pod bramką gospodarzy, goście sfaulowali zawodnika i sędzia podyktował jedenastkę.

Odnotowaliśmy 27 minutę meczu i 1:0 dla gospodarzy. Goście nie chcieli być dłużni i za 3 minuty wykonali szybki atak na bramkę Głuchowa. Gol i remis. Tym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W tej części spotkania mogliśmy zauważyć lekką przewagę gospodarzy, zaś goście popisywali się szybkimi kontratakami. Te wypady „gasił” wybiegiem w pole bramkarz. Były to wyjścia niebezpieczne, bowiem bramka stawała się pusta, tylko częściowo zabezpieczana przez nadbiegających obrońców.

Właśnie wybieg bramkarza był powodem drugiego gola gości. Szybki atakujący, mijając obronę pędził wprost na bramkę. Bramkarz gospodarzy wybiegł na 11 metr od bramki. Marcin Parysek( Pawłów) lobował piłkę wprost w światło bramki (1:2). Po tym uderzeniu goście przyspieszyli grę. Wykonali kolejne trzy strzały na bramkę, ale były one nieskutecznie. Dopiero w 20 minucie tej połowy podwyższyli wynik na 3:1 i w tej samej minucie na 4:1.

Goście uspokojeni wysokim prowadzeniem oddali pole. Gospodarze zaś przyspieszyli i zaczęli punktować zdobywając dwie bramki.

Gra stawała się coraz bardziej brutalna. Obserwowaliśmy wiele fauli. A zawodnicy „popisywali się bez miary polszczyzną”.

Tolerancja sędziego uchroniła niektórych od kartek. Ostatecznie wynik meczu zakończył się 4:3

Bramki dla gospodarzy zdobywali: Krzysztof Lisowski, Adrian Fabrykowski, Marcin Zajączkowski, zaś dla gości: Daniel Cukia, Marcin Krysek, Marcin Kotwa.

Gospodarze wystąpili w składzie: Jacek Lulko, Krzysztof Kałuża, Jacek Sobota, Kamil Leszczyński, Marcin Chorzępa, Marcin Zajączkowski, Adrian Fabrykowski, Kamil Chorzępa, Krzysztof Lisowski i inni.

Goście: Damian Cichoń, Tomasz Chlebowski, Daniel Cukia, Marek Garula, Tomasz Gorazdowski, Marcin Kotwa, Andrzej Kryczka, Dawid Miara, Piotr Jajko, Andrzej Januchta, Marcin Parysek.