Jedne z najlepszych na Dolnym Śląsku

284

Nasi uczniowie już po raz kolejny wykazali się ogromną wiedzą na temat Unii Europejskiej i wybranych państw. Uczniowie klas I-III wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie ” Mały Europejczyk” .

W stu procentach pokazali, że są Europejczykami, na temat Unii wiedzieli wszystko i byli nie do pokonania.

Miejsce I zajęli: Maria Głowacka
i Daniel Kramarzewski,
III miejsce zajął Jakub Kwieciński.

„Mali Europejczycy” dobry przykład wzięli ze swoich starszych kolegów z klas IV – VI, którzy kilka tygodni wcześniej wykazali się olbrzymią wiedzą podczas XV Powiatowego Konkursu „Jestem Polakiem i Europejczykiem”. Starsi uczniowie spisali się na medal – I miejsce zajęła: Malwina Kudyba, II miejsce Natalia Suda, a V miejsce Zuzanna Woźny.

Jednak dziewczynki na tym nie poprzestały – ich przygoda z UE nie zakończyła się na tym etapie. Drużyna w składzie: Malwina Kudyba, Natalia Suda i Zuzanna Woźny wzięła udział w eliminacjach do Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o UE i zakwalifikowała się do finału.

Finał Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej, pod patronatem honorowym marszałka województwa dolnośląskiego odbył się 16 maja we Wrocławiu. Konkurs na tym poziomie był ich debiutem i ostatecznie reprezentantki Urazu ukończyły go na III miejscu. Przez najbliższy rok będą chodzić w glorii trzeciej drużyny z całego województwa dolnośląskiego.

Do wszystkich konkursów uczniów przygotowywała Wanda Górna. Gratulujemy uczniom odniesionych sukcesów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here