100 tys. zł dofinansowania na obornicki parkour

759

W połowie maja zapadła decyzja, że Gmina Oborniki Śląskie otrzyma dofinansowanie w kwocie 100 tys. zł z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017 z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach projektu „Rozwój bazy sportowej na terenie Gminy Oborniki Śląskie szansą na wzrost aktywności fizycznej dzieci i młodzieży”  planujemy wykonać na terenie Obornik Śląskich: nowoczesny Street Workout Parku obok Urzędu Miejskiego, od ul. Wrocławskiej, zmodernizować i wyposażyć istniejący Skate Parku przy ul. Zielonej, a także wyposażyć w nowe urządzenia plac zabaw w Przedszkolu na ul.Sikorskiego i wybudować nowy plac zabaw przy Gimnazjum na ul. Kownackiego, gdzie powstanie filia przedszkola – mówi Dominika Łasica, koordynator ZIT w Urzędzie Miejskim w Obornikach Śląskich.

Jak podaje koordynatorka, całkowita wartość projektu to około 330 tys złotych.

Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej. Zgodnie z założeniami inwestycje mają zostać zakończone najpóźniej do końca listopada – mówi Dominika  Łasica i dodaje, że projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców, którzy niektóre z tych pomysłów składali do budżetu obywatelskiego w ubiegłym roku.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zainteresowanym mieszkańcom, w szczególności młodzieży, aktywnej na naszym portalu społecznościowym, na portalu facebook, którzy pomogli nam wybrać sprzęt do Skate Parku oraz Street Workaut Parku – dodaje urzędniczka.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here