Wybory prezydenckie już w niedzielę

162

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że głosowanie odbywa się bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 10 maja 2015 r.

W przypadku ponownego głosowania, czyli tzw. drugiej tury wyborów głosowanie odbywa się bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 24 maja 2015 r., a więc po dwóch tygodniach. Do drugiej tury dojdzie, jeżeli żaden z kandydatów w pierwszej turze nie uzyska poparcia ponad 50% głosów.

Przypomnijmy, że możemy wybierać spośród 11 kandydatów. Sondaże wskazują, że będzie druga tura wyborów i że spotkają się w niej Bronisław Komorowski i Andrzej Duda. Jednak „czarnym koniem” tych wyborów może okazać się Paweł Kukiz, który w ciągu tylko paru ostatnich dni zyskał kilka procent i według ostatnich sondaży zamierza na niego głosować 13% wyborców. Czy zatem dojdzie do drugiej tury i kto się w niej znajdzie?

Pierwsze, ale sondażowe wyniki, zostaną podane zaraz po zamknięciu lokali wyborczych. My postaramy się podać wyniki z naszego powiatu już we wtorkowym wydaniu gazety.

Akcja – Stawiaj krzyżyk własnym długopisem

Co ciekawe, w mediach społecznościowych pojawiła się akcja „Weź swój długopis na wybory”. Inicjatywa pojawiła się, ponieważ niektóre środowiska obawiają się fałszowania wyborów za pomocą „znikających długopisów”, które miałyby być wyłożone w lokalach wyborczych.
My, w naszym powiecie mamy już za sobą „aferę” ze znikającym długopisem podczas głosowania radnych na starostę…

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here