Szykujemy się do lata – jakie drinki zawierają najmniej kalorii?

177

Whisky z papają i lodem

Doskonałym pomysłem na niskokaloryczny drink jest połączenie whisky z owocami Idealnym rozwiązaniem może być zastosowanie papai. Owoc ten jest bogaty w witaminy i błonnik, który pozytywnie wpływa na trawienie (chociaż w połączeniu z alkoholem traci część dobroczynnych właściwości – zachowuje jednak niskokaloryczność).

Do przygotowania takiego drinka potrzebny będzie owoc świeżej papai, pomarańcza, około 50 ml whisky, łyżeczka miodu, kilka kostek lodu oraz czereśnie koktajlowe do dekoracji. Za pomocą blendera należy zmieszać whisky z pokrojoną w kostkę papają, sokiem z całej pomarańczy, łyżeczką skórki z pomarańczy, łyżeczką miodu, a także z kilkoma kostkami lodu. Tak przygotowany drink można przelać do szklanki lub pucharku i przybrać czereśnią koktajlową.

Whisky z colą

Whisky z colą to znany drink ceniony za swój niezwykły smak. Co ważne, nie jest aż tak obciążający, jeśli chodzi o liczbę kalorii. Dzięki małej ilości składników można wypić kilka takich drinków, nie obawiając się o skutki uboczne dla naszej sylwetki. Szacuje się bowiem, że jeden drink w formie whisky z colą to nieco ponad 100 kalorii.

Przygotowanie whisky z colą jest bardzo proste. Do szklanki należy dodać kilka kostek lodu, zalać około 30 mililitrów whisky i dopełnić około 100 mililitrów coli.

Gin z tonikiem

Gin z tonikiem jest bardzo popularnym drinkiem zwłaszcza wśród kobiet. Jest ceniony nie tylko ze względu na smak, ale także na niskokaloryczność. Gin z tonikiem to zaledwie 100 kalorii, dlatego pijąc kilka takich drinków w trakcie imprezy, nie trzeba obawiać się o ich negatywny wpływ na naszą sylwetkę.

Do przygotowania takiego koktajlu potrzebne będzie około 100 ml ginu (czyli popularnej wódki jałowcowej), plasterek cytryny, kilka kostek lodu i tonik (czyli gorzkawy bezalkoholowy napój niegazowany) do uzupełnienia. Przygotowanie ginu z tonikiem jest banalnie proste. Do szklanki należy wrzucić kilka kostek lodu, zalać ok. 100 ml ginu, dodać plasterek cytryny, a całość dopełnić tonikiem.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here