Energetyczny koncert na Dzień Matki

127

Mieszkańcy Zawoni jak i okolic mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie. 24 maja 2015 roku swój występ miała Pierwsza Dama Polskiej Muzyki – Halina Frąckowiak.

Piosenkarka zadebiutowała w dniu swoich szesnastych urodzin, jako uczennica Technikum Ekonomicznego w ramach festiwalu Młodych Talentów.

Kwalifikując się do następnego etapu po wykonaniu „Mister Wonderful”, dostała propozycję wspólnych koncertów z zespołem „Czerwono-Czarni”. Na karierę solową artystka zdecydował się w 1972 roku.

Koncertowała za granicą, na festiwalach w Dreźnie czy Belgradzie. W 1974 wydała swoją pierwsza solową płytę.

Koncert otworzył utwór „Anna już tu nie mieszka” nagrany wspólnie z Januszem Kondratowiczem oraz Jarosławem Kukulskim w hołdzie dla Anny Jantar.

Występ Haliny Frąckowiak oczarował i porwał publiczność, nawet do wspólnego śpiewania, bo któż nie zna na przykład „Papierowego księżyca” czy też „Małego elfa”.

W trwającym bez mała dwugodzinnym koncercie, pełna energii wokalistka potrafiła jej cząstkę przekazać zgromadzonej publiczności.

Halina Frąckowiak po raz pierwszy gościła w Zawoni i jak to sama powiedziała – chociaż nie miała okazji do jej zwiedzenia, to domyśla się, że jest tutaj bardzo pięknie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here