Dzień Dziecka w SP nr 2 w Obornikach Śl.

231

W ramach projektu Akademia Młodego Instruktora uczestnicy, poza nauką rękodzieła, ćwiczyli swoje umiejętności przekazywania wiedzy. Na imprezie będą mogli sprawdzić się w roli instruktorów, prowadząc warsztaty rękodzieła recyklingowego dla dzieci. Młodzi instruktorzy oprowadzą też zainteresowanych po wystawie swoich prac oraz zaprezentują zrealizowane przez siebie filmy. Będzie to podsumowanie ponad trzech miesięcy pracy instruktorów z Fundacji „Raban” z dziećmi, w ramach warsztatów rękodzielniczych i medialnych. Co dzieci robiły do tej pory na zajęciach i czym będą chciały się pochwalić w czasie imprezy, można zobaczyć na prowadzonym przez nie blogu pod adresem www.akademiamlodegoinstruktora.blogspot.com.

Poza tym na imprezie przewidziane są liczne atrakcje, zapewnione dzięki współpracy z LGD „Kraina Wzgórz Trzebnickich” i z biurem pełnomocnika burmistrza ds. zapobiegania uzależnieniom w Obornikach Śl. W programie znalazły się warsztaty prowadzone przez lokalnych twórców i wioski tematyczne, m. in.: warsztaty garncarskie, kwiaty z bibuły czy dawne zabawy oraz animacje, warsztaty żonglerskie i etiuda kuglarska.

Wydarzenie podzielone jest na blok atrakcji przeznaczonych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich (od godziny 10 do 12) oraz na część otwartą przeznaczoną dla wszystkich zainteresowanych dzieci (od godziny 12 do 14), która rozpocznie się etiudą kuglarską o godzinie 12. Cała impreza odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2.

Na imprezie czeka dzieci dużo zabawy, a jednocześnie wyniosą z niej nowe umiejętności i pomysły na spędzanie wolnego czasu inaczej niż przed komputerem czy telewizorem.

Projekt realizowany w ramach programu Fundacji „Orange”.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here