23 medale dla gospodarzy podczas III Turnieju Karate w Krynicznie

664

Według słów pomysłodawcy imprezy – sensei Dawida Graczyka (4 dan) – idee turnieju nie zmieniły się od początku istnienia imprezy: promocja sportu w powiecie trzebnickim, krzewienie ducha karate jako dyscypliny World Games oraz integracja lokalnego społeczeństwa.

Podczas zawodów widać było od razu, że na pewno ostatni cel zrealizowany będzie w 100 procentach, gdyż w organizację zawodów czynnie włączyli się rodzice dzieci ćwiczących w sekcjach karate w Krynicznie i Psarach oraz osoby współpracujące ze Stowarzyszeniem PAIDEIA.

Dawid Graczyk: – W zawodach wzięło udział 122 zawodników i zawodniczek z klubów karate na Dolnym Śląsku, m. in. z Wrocławia, Siechnic i Bolesławca, Perzowa oraz Kryniczna i Psar. Rozegrano 21 konkurencji w systemie pucharowym (I miejsce, II miejsce i dwa III miejsca) w kategoriach: tor przeszkód, kihon i kata indywidualne, kata drużynowe i kumite. Kihon to japońska nazwa form podstawowych: zawodnicy wykonują techniki ręczne, bloki i uderzenia, sędziowie zaś sprawdzają ich poprawność. Kata to układy imitujące walkę z kilkoma przeciwnikami. W tych konkurencjach liczy się dobra postawa, technika, dynamika i zrozumienie wykonywanych ćwiczeń. Kumite jest walką między dwoma zawodnikami.

Jak przystało na gospodarzy, zawodnicy Klubu Jinkaku Kansei (sekcje w Krynicznie i Psarach) zdobyli najwięcej medali, łącznie 23. 

Najlepszą zawodniczką okazała się Maja Kopciu (7 lat), która zdobyła aż cztery medale (dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy).

Świetny występ zaliczyli również: Kacper Faliński (jeden złoty i jeden srebrny medal) i Mikołaj Szymczuk (srebro i dwa brązy). Nie zawiodła również najlepsza zawodniczka klubu – Celina Dynia. Swoją wysoką formę potwierdziła zdobywając jeden złoty medal i jeden brązowy. Tak dużą liczbę medali zawdzięczamy również pozostałym zawodnikom; są to:

Krystian Karaszewski (złoto),

Jakub Gruszecki (brąz),

Karol Blok (brąz),

Hanna Falińska (brąz),

Bernard Bernasiński (srebro i brąz),

Natalia Grzymkowska (srebro),

Bartosz Skrzypczak (srebro),

Piotr Religa (srebro),

Krystian Wolny (srebro i brąz),

Klaudia Łobaczewska (brąz),

Karolina Pogoda (srebro i brąz),

Kornelia Erd (srebro),

Klaudia Bieszczad  (srebro),

Dawid Łobacewski (brąz i brąz),

Joanna Herda-Bernasińska (srebro) 

Sebastian Łobaczewski (brąz).

Brawa należą się wszystkim startującym zawodnikom, ponieważ walczyli bardzo dzielnie, z pełnym zaangażowaniem!

Miejmy nadzieję, że za rok przeżyjemy równie wielkie emocje.

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here