Centrum Przesiadkowe z dodatkowymi miejscami parkingowymi

464

Jak mówi Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu, gmina prowadzi prace projektowe wielu inwestycji, tak aby można na nie było pozyskać pieniądze z nowego rozdania środków unijnych.

Jedną z nich jest Centrum Przesiadkowe przy Dworcu Kolejowym w Żmigrodzie. – Tuż przy dworcu planujemy uporządkować przestrzeń w zupełnie inny niż dotąd sposób. Będą tam parkingi dla samochodów, rowerów i dla autobusów.

Znajdzie się tam także małe centrum autobusowe, gdzie będzie można w bezpieczniejszy i bardziej zorganizowany sposób skorzystać z komunikacji samochodowej – mówi burmistrz i zapowiada, że czas i projekt pokażą ile uda się wygospodarować miejsc parkingowych, ale przewiduje się, że będzie ich prawie dwa razy więcej niż na obecnym, tymczasowym parkingu.

Na finiszu są już rozmowy dotyczące udostępnienia i przejęcia działki przez gminę od PKP, która chce przeznaczyć ją pod inwestycję publiczną. Nie wiadomo jeszcze ile centrum może kosztować – mówi Robert Lewandowski.

Być może inwestycja
pochłonie około 1 mln zł.

Dokładnych kosztów nie da się określić, ponieważ nie wiadomo jeszcze jakie rozwiązania techniczne zostaną zaproponowane w projekcie i jaka będzie ich wartość.

1 KOMENTARZ

  1. Dziękuję, naprawdę trafiony i wyczekany projekt.
    Panie Burmistrzu proszę pamiętać, gmina Żmigród ma jeszcze dwie stacje kolejowe Korzeńsko i Garbce tam również nie ma parkingów. A po inwestycjach PKP mieszkańcy okolicznych wsi zostali pozbawieni starych miejsc parkingowych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here