Nowy chodnik i droga przy Parkowej

220
Nowa nawierzchnia i chodnik powstają na ul. Parkowej.

Aktualnie wykonywane są prace budowlane przy ul. Parkowej. Gmina Żmigród podjęła się modernizacji ulicy i chodnika wspólnie z Nadleśnictwem Żmigród i podzieliła się kosztami inwestycji po połowie.

Tą drogą dojedziemy do Zespołu Pałacowo-Parkowego, a także do Nadleśnictwa. Droga prowadzi także do zabudowań, w których swoją działalność mają żmigrodzkie firmy. Zatem będzie służyć ruchowi turystycznemu, ułatwi wyjazd ze stacji benzynowej, a także służyć będzie działalności gospodarczej – mówi Robert Lewandowski, burmistrz Żmigrodu i dodaje, że obecnie układany jest chodnik – z kostki brukowej, a w najbliższych dniach ma zostać położona nowa nawierzchnia drogi.

Blisko 250 tys. zł to koszt wykonania chodnika i nowej nawierzchni drogi na długości ponad 200 metrów.

Ta inwestycja poprawi komfort komunikacji, a także bezpieczeństwo, przede wszystkim pieszych. Bardzo cieszy mnie to, że jest to nasza wspólna inwestycja z Nadleśnictwem. Nowy chodnik i ulica są bardzo istotną inwestycją, zwłaszcza w obliczu otwarcia trzeciego etapu prac w Zespole Pałacowo-Parkowym. Pamiętajmy, że budując je współpracowaliśmy z Nadleśnictwem, które przygotowało Centrum Ekologiczne, a my ścieżkę przyrodniczą i kanał do spływów kajakowych. To taka „kropka nad i”, jeśli chodzi o infrastrukturę w tej części miasta – mówi burmistrz. Jak dodaje włodarz, koszt wykonania chodnika i nowej nawierzchni drogi na długości ponad 200 metrów to koszt blisko 250 tys. złotych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here