Kolarze na ulicach Trzebnicy

89

III kryterium kolarskie rozpoczęły dzieci. Rano na trzebnickim deptaku na linii startu stanęli milusińscy oraz młodsza młodzież, walcząc o miejsca w trzech kategoriach wiekowych.. Najmłodsza grupa miała do pokonania dystans 150 metrów, ich najstarsi koledzy rywalizowali na trasie 1000 metrów.Walka była zaciekła, wreszcie najlepsi zostali wyłonieni  i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.Główną nagrodą był profesjonalny rower.Starszej i młodszej młodzieży nie brakuje ducha rywalizacji i w wielu młodych zawodnikach poznać można było przyszłych mistrzów dwóch kół. Na razie ćwiczą i nabierają doświadczenia.

Start do dużego wyścigu nastąpił o godzinie 12. Kolarze przyjechali z wielu mniej lub bardziej odległych polskich miast. Mieli do wyboru dwie trasy: krótszą – 3 okrążenia po 5500 metrów (łącznie 27,5 kilometra)  i dłuższą – 5 okrążeń po 5500 metrów (16,5 kilometra). Szlak wiódł malowniczymi ulicami Trzebnicy i był bardzo zróżnicowany: od  prostych odcinków, przez łagodnie wznoszące się ulice po dwa strome podjazdy (ulice: Mostowa i Marii Konopnickiej). W pierwszej  grupie zawodników, która zmierzyła się z pięcioma okrążeniami, startowali mężczyźni. Pozostali zawodnicy, kobiety i mężczyźni, zmierzyli się z 3 okrążeniami.
Wyścig pilotował policyjny radiowóz, za którym jechali dwaj motocykliści, po nich następował główny trzon – kolarze. Kawalkadę zamykał wóz techniczny i karetka pogotowia. W imprezie brały udział całe rodziny, była to też okazja do spotkania towarzyskiego na trzebnickim Rynku. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy mieli satysfakcję z pokonania trasy i dobrze spędzonego czasu.
Imprezę zorganizowali: Gmina Trzebnica, Gminny Kolarski Klub Sportowy i Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu. Jej główne cele to: propagowanie jazdy na rowerze oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu i integracja rodzin. Jest to również trening przed mającym się odbyć 20 czerwca wyścigiem o Koronę Kocich Gór.
W III Kryterium Kolarskim na dystansie 16,5 km najlepsza wśród kobiet okazała się Joanna Wołodźko z czasem 30,33 minut, a najlepszym panem był Mateusz Kowalczyk z Obornik Śląskich, który uzyskał czas 26,11 minut. Na dystansie 27,5 km najlepszy czas uzyskał Piotr Sułek z Jaworzyny Śląskiej- 40,07 minut. Pozostałe wyniki dostępne są na stronie: www.tckis.trzebnica.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here