Parada Orkiestr Dętych w Trzebnicy

699
Rynek rozbrzmiewał dętymi dźwiękami.

W minioną niedzielę trzebnicki Rynek rozbrzmiewał dźwiękami muzyki. Jej wykonawcami były orkiestry dęte, które przyjechały do naszego miasta, aby zaprezentować się na paradzie. Występy uatrakcyjniły mażoretki, tańczące do wielu granych utworów.

Impreza przyciągnęła mieszkańców.
Impreza przyciągnęła mieszkańców.

Niedzielna impreza przyciągnęła do Rynku wielu mieszkańców miasta, jednak tłumów nie było. Można było usiąść pod parasolem, aby przy piwku posłuchać orkiestry dętej i popatrzeć na tańczące dziewczęta. Można było również coś zjeść. Organizatorzy zadbali też o dzieci, dla których rozłożyło się stoisko z zabawkami. Najmłodsi oczywiście nie mogli zrozumieć, że rodzice nie bardzo chcieli udawać się w tamtym kierunku, bo za wszystko trzeba było zapłacić.

Do zabawy trzeba jadła i napitku.
Do zabawy trzeba jadła i napitku.
W trzebnickiej paradzie wzięły udział: Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Orkiestra Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie, Orkiestra Dęta „Hanys Band” Wrocław. Nie mogło zabraknąć również gospodarzy imprezy –  Trzebnickiej Orkiestry Dętej.
Dużo wdzięku wniosły tańczące mażoretki Aida.
Trzebnickie Mażoretki "Aida".
Trzebnickie Mażoretki „Aida”.
Widzowie bawili się świetnie. Najwytrwalsi doczekali się w końcu występu gwiazdy dnia Maurizia Nicoliniego – włoskiego muzyka, absolwenta konserwatorium muzycznego w Genui. Dla trzebnickiej publiczności wykonał lubiane włoskie piosenki.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here