Rodzinny festyn w „Trójce”

254

Głównym celem pikniku była integracja całej społeczności szkolnej: rodziców, nauczycieli i dzieci.

Zależało nam na tym, by stworzyć możliwość wspólnej zabawy, rozmowy, spędzenia razem czasu w innych okolicznościach niż lekcja, czy szkolna wywiadówka. I to się udało – mówi jedna z mam.

Główną atrakcją była animacja przygotowana przez klowna Harry`ego, a także baloniki, z których wyczarowywał zwierzątka.

Długa kolejka chętnych ustawiała się do dmuchanej zjeżdżalni, a Cytrynka, asystentka klowna obdarowywała dzieci watą cukrową i malowała im buzie.

Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności strzelania z łuku. Po wstępnym treningu, przeprowadzono turniej łuczniczy, w którym za najlepsze wyniki były nagrody.

Bezpłatnie można było także skorzystać z porady fizjoterapeuty. Swoje stanowisko przygotował także Obornicki Ośrodek Kultury, który od godz. 14.30 urozmaicał dzieciakom czas zajęciami plastycznymi.

Dzieci zabawiał klown Harry.
Dzieci zabawiał klown Harry.

Podczas festynu można było także pomalować sobie kubeczek lub koszulkę i wziąć udział w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na głodomorów czekał bufet z  grillem i wypiekami własnej roboty, słodkie napoje, lody, a także zdrowe koktajle owocowe.

Jak mówią organizatorzy, festyn był okazją, aby przy stołach ustawionych na boisku spotkać się, poznać bliżej i porozmawiać.

Dla tych, którzy lubią rywalizację sportową przeprowadzono mecz siatkówki pomiędzy nauczycielami i rodzicami. Emocji było dużo,a przy tym dobrej zabawy i trochę ruchu. Choć gra była wyrównana to zwycięstwo przypadło drużynie nauczycieli. – Rano było dość zimno i z niepokojem patrzyliśmy na niebo. Być może gdyby było więcej słońca, byłoby i więcej ludzi.

Szacujemy, że w festynie mogło uczestniczyć nawet 300-400 osób.

Szczególne podziękowania należą się  wszystkim rodzicom, którzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku w organizację i przeprowadzenie tego wydarzenia. Dziękujemy nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w te działania oraz tym, którzy nas odwiedzili i spędzili z nami wspólny czas. Pomagali nam także pracownicy obsługowi szkoły – bardzo im dziękujemy. Słowa wdzięczności kierujemy także do OOK za wzbogacenie pikniku swoim stoiskiem i propozycją zajęć kreatywnych dla dzieci – stwierdziła współorganizatorka imprezy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here