Rodzinny gang włamywał się do mieszkań

521

W poprzednim tygodniu trzebniccy policjanci odnieśli sukces, bo w wyniku prowadzonych działań, ustalili dane i zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże. To jedne z tych przestępstw, które mieszkańców denerwują najbardziej, bo okradani są z różnych rzeczy, a sprawców trudno jest odnaleźć i czasem sprawy prowadzone są dość długo. W tym przypadku było jednak inaczej.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Funkcjonariusze pracowali nad tymi sprawami od marca bieżącego roku. Jak ustalili policjanci, sprawcy po pokonaniu zabezpieczeń, wchodzili do mieszkań, a następnie kradli asortyment budowlany w tym m.in.: grzejniki, rury, klamki, lampy oświetleniowe oraz instalację elektryczną.Ponadto z jednej z hal na terenie Prusic skradli części metalowe, samochodowe oraz grzejniki. Ich łupem padły również przewody linii napowietrznej, wiszące na słupach przy budowanej drodze – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Kiedy policjanci znaleźli złodziei okazało się, że są oni ze sobą spokrewnieni.

Zatrzymani, to mieszkańcy gminy Prusice, w wieku od 19 do 53 lat. Wśród nich są: ojciec, dwóch jego synów oraz ich znajomy, którzy wspólnie, w rożnych konfiguracjach osobowych, dokonywali tych czynów. Jak ustalili policjanci rodzinny gang wywoził skradzione łupy do punktu skupu złomu – mówi policjantka i dodaje, że teraz za włamania i kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

[/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here