Wysokie loty Sokoła

55

29 marca bieżącego roku lipianie przegrali ostatni mecz w IV lidze dolnośląskiej. Wówczas przed własną publicznością ulegli nieznacznie liderującej Miedzi II Legnica 1:2.

Jak się okazało cała załoga Sokoła wyciągnęła z tej przegranej wnioski, który pozytywnie wpłynęły na grę i postawę zespołu. W kolejnych 6 pojedynkach lipianie wywalczyli 16 punktów i zdecydowanie poprawili swoją pozycje w IV-ligowej klasyfikacji. Niesamowitego pecha miała zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Chojnowianka, która gościła Sokoła, kiedy ten był chyba w najlepszej dyspozycji.

W efekcie pojedynek 23 kolejki bieżącego sezonu zakończył się efektownym zwycięstwem drużyny trenera Mirosława Frączkowskiego aż 11:1!

Niezwykły kunszt snajperski w tym dniu zaprezentował Mateusz Noga, który strzelił 4 gole!

Tydzień później wyższość lipian musiał uznać BKS Bolesławiec, a w sobotę, po serii trzech wyjazdowych spotkań, Sokół wrócił na własny stadion, gdzie potwierdził swoje wysokie loty i tym razem odprawił z kwitkiem Zjednoczonych Żarów.

Najwięcej emocji towarzyszyło zgromadzonej widowni w pierwszej części gry. Warto zaznaczyć, że wszystkie gole padły w odstępie 4 minut. Najpierw w 22 minucie dokładnym dośrodkowanie z bocznego sektora boiska popisał się Łukasz Deneka, a skutecznym strzałem głową Paweł Teodorowicz. Radość gospodarzy z uzyskanego prowadzenia trwała zaledwie… 60 sekund. Niepilnowany w polu karnym zawodnik Zjednoczonych mocnym strzałem pokonał Jarosława Krawczyka i było 1:1.

W 26 minucie Sokół ponownie objął prowadzenie za sprawą dwójkowej akcji Mateusza Nogi i Kamila Pyzłowskiego. Pierwszy z zawodników zaliczył asystę, a popularny „Pyza” w swoim stylu zaprezentował atomowe uderzenie, po którym „pocisk” trafił do „siatki” gości.

W drugiej części gry oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji strzeleckich, ale ostatecznie po ostatnim gwizdku arbitra gospodarze mogli do swojego konta dopisać kolejne 3 punkty.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Cała załoga Sokoła sobotnie zwycięstwo zadedykowała swojemu kapitanowi Mariuszowi Bełkowskiemu, który dzień wcześniej obchodził swoje 28 urodziny.

Po tak znakomitej serii meczów bez porażki Sokół awansował na 4 miejsce w tabeli

Tu warto zauważyć, że ma wielkie szanse, aby znaleźć się na podium, gdyż w zanadrzu ma jeszcze zaległy mecz z Olimpią Kowary.

W najbliższą sobotę (23 maja, godz.17) reprezentanci powiatu trzebnickiego udadzą się do Mirska na konfrontację z miejscowym Włókniarzem.

Sokół Wielka Lipa – Zjednoczeni Żarów  2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Teodorowicz (22`), 1:1 Kloc (23`), 2:1 Pyzłowski (26`).

Sokół: Jarosław Krawczyk – Marcin Pruchnicki, Kamil Suppan, Jacek Bąk, Mariusz Bełkowski, Paweł Teodorowicz (80` Kamil Frukacz), Michał Banach (60` Filip Bienkiewicz), Łukasz Deneka, Musiał (65 Ciołek), Kamil Pyzłowski, Mateusz Noga (78 Kamil Warchoł).

Zjednoczeni: Hruszowiec – Chłopek, Czoch (80 Brożyna), Drąg, Gozdziejewski, Kaczmarczyk, Kloc, Kołodziej, Łagiewka, Okarma, Uszczyk (65 Zyl).