Żmigrodzkie kajaki już pływają

625
Uczestnicy kajakowego spływu nie ukrywali radości.

Do udziału w pierwszym w bieżącym roku kalendarzowym spływie kajakowym zgłosiły się 23 osoby. – Kolejność zgłoszeń decydowała o rezerwacji miejsc. Nie ukrywamy, że mieliśmy dużo więcej chętnych, ale mamy do wykorzystania 12 kajaków, które cieszą się coraz większą popularnością – mówił komandor spływu Stanisław Chorążyczewski.

O godz. 10 cała załoga wyruszyła busami spod żmigrodzkiego Zespołu Placówek Kultury do Sułowa, gdzie przy tamtejszych kempingach miało miejsce wodowanie. Jak się okazało od samego początku spływu, rzeka Barycz zafundowała uczestnikom niespodziankę.

Będący w remoncie jaz niezgodzki spowodował niski stan wody w korycie rzeki, co wymusiło u turystów większą aktywność. Organizatorzy postanowili przetransportować całą ekipę busami 6 kilometrów dalej, gdzie Barycz umożliwiała już swobodny spływ. Od Rudy Żmigrodzkiej aż do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie już obyło się bez niespodzianek i ze spokojem uczestnicy tej wyprawy mogli delektować się otaczającą naturą.

Na finiszu tego spotkania sportowo-rekreacyjnego organizatorzy zapewnili kajakarzom gorącą zupkę węgierską w Restauracji „Parkowa”. O organizację całej wyprawy zadbał Zespół Placówek Kultury, a komandorem spływu był wspominany Stanisław Chorążyczewski.

Każdy kajakarz mógł czuć się bezpiecznie, a  wszystko za sprawą obecnych „na pokładzie” ratowników oraz pilota Gracjana Lewizorowicza. Warto dodać, że żmigrodzkie kajaki teraz są przechowywane w żmigrodzkim parku i będą dostępne dla mieszkańców w weekendy.

Uczestnicy spływu kajakowego:

Stanisław Chorążyczewski (komandor), Gracjan Lewizorowicz (pilot początkowy), Artur Wojtaszek (ratownik), Przemysław Bienias (ratownik), Grzegorz Uram (ratownik), Robert Józefiak, Sylwia Wojcieszuk, Tomasz Kaczmarek, Arkadiusz Kawecki, Waldemar Kawecki, Zofia Idzik, Karol Idzik, Marcin Idzik, Katarzyna Idzik, Marysia Wales, Jacek Janura, Bartłomiej Rogowski, Klaudia Łukaszewska, Marcin Gotszling, Mateusz Nowak, Mateusz Jusiak, Rafał Ciępiel, Hanna Marciniszyn, Marzanna Winkel, Anna Kołodyńska, Grzegorz Lewizorowicz, Witold Browiecki, Marek Ogonowski.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here