Pociąg OBORNICZANIN wyjedzie na szlak!

495

Inicjatywa organizacji pociągu OBORNICZANIN pojawiła się jesienią 2014 roku, kiedy członkowie NKD zastanawiali się nad pomysłami na 2015 rok. – Wtedy to pojawił się pomysł by zorganizować pociąg relacji Oborniki – Oborniki Śl. – stąd nasz projekt: „Łączymy partnerów – pociąg OBORNICZANIN”.

Wtedy też rozpoczęły się pierwsze próby pozyskania funduszy i rozmowy z przewoźnikiem kolejowym. Dzięki pomocy Przewodniczącego Wielkopolskiego Sejmiku Marszałkowskiego, Krzysztofa Paszyka, burmistrzów Obornik i Obornik Śl. oraz Starosty Obornickiego pomysł doczekał się fizycznej realizacji.

To niesamowite. Najnowszy pociąg kursujący po wielkopolskich torach (Koleje Wielkopolskie), pociąg spalinowy LINK polskiej produkcji,

wyjedzie 23 maja 2015 roku jako pociąg OBORNICZANIN relacji
Oborniki – Oborniki Śląskie – Oborniki.

Na pokładzie znajdzie się około 120 przedstawicieli Ziemi Obornickiej. Symbolicznie, na jeden dzień połączymy partnerów, miasta o tej samej nazwie!

Podczas przejazdu dla uczestników zaplanowano zabawy i konkursy oraz mini bar, żeby umilić uczestnikom czas przejazdu.

Pociąg pojedzie równe 2,5 godziny w jedną stronę! Na miejscu odbędzie się Parada Ulicami Miasta oraz liczne koncerty, w tym koncert Elektrycznych Gitar. Późnym wieczorem uczestnicy wyruszą w drogę powrotną by w nocy wrócić do swojego miasta.

Organizator imprezy, wraz z partnerami zaprasza na pokład pociągu OBORNICZANIN także mieszkańców Obornik Śląskich i Żmigrodu!

Zapraszamy mieszkańców Żmigrodu, by na pokładzie pociągu OBORNICZANIN wybrali się do Obornik Śląskich i uczestniczyli w święcie tego pięknego miasta.

Z Żmigrodu pociąg OBORNICZANIN wyjedzie w stronę Obornik Śląskich o 13:19 i 18:23.

W drogę powrotną do Żmigrodu wyruszy o 17:46 i 22:50.

Organizatorzy nie zapomnieli też o mieszkańcach Obornik Śląskich. Także dla nich pojedzie pociąg OBORNICZANIN,

z Obornik wyruszy o 17:46 i pojedzie do Żmigrodu, by o 18:39 zameldować się z powrotem w Obornikach.

Bilety – cegiełki w specjalnej ofercie: 3 zł w jedną stronę oraz 5 zł za przejazd tam i z powrotem będzie można nabyć u obsługi pociągu na pokładzie OBORNICZANINA.

OBORNICZANIN:

Żmigród: 13:19 i  18:23 – Oborniki Śląskie: 13:36 i 18:39

Oborniki Śląskie: 17:46 i 22:50 – Żmigród 18:04 i 23:06

Krzysztof Springer

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here