W powiecie trzebnickim w I turze wygrywa Komorowski

243
I tura wyborów na Prezydenta RP

Bronisław Komorowski w naszym powiecie zdobył o prawie 4% głosów więcej niż jego główny rywal Andrzej Duda. Tym samym na urzędującego prezydenta zagłosowało 11.034 mieszańców co dało prawie 37 procent poparcia. Drugi Andrzej Duda dostał 9.894 głosy, czyli prawie 33 procentowe poparcie. Wielką niespodzianką, zresztą jak w całym kraju, był wynik Pawła Kukiza, który otrzymał 6.120 głosów uzyskując ponad 20 procentowe poparcie. Blado wypadła zarówno kandydatka SLD, zdobywając w całym powiecie zaledwie 639 głosów (2,13%) jak i koalicjant PO czyli kandydat PSL, na którego zagłosowało 334 mieszkańców (1,11%). Dużo lepiej wypadł Janusz Korwin – Mikke, który otrzymał 980 głosów (3,26%).

Więcej po zalogowaniu.

[hidepost=0]

Dodajmy, że Komorowski najlepszy wynik uzyskał w gminie Oborniki Śląskie, ale nie ma się co dziwić, bo jak wszystkim wiadomo, prezydent urodził się i przez jakiś czas mieszkał w Obornikach.

Jednak tu przewaga nad Dudą była znacząca, bo ponad 10 procentowa. Komorowski wygrał też w gminie Trzebnica, Żmigród, Wisznia Mała i Zawonia. Jednak poniósł bolesną klęskę w Gminie Prusice, gdzie zdobył nieco ponad 31 procent głosów, a tymczasem na Andrzeja Dudę zagłosowało prawie 40 procent mieszkańców tej gminy. Warto podkreślić, że o tej przewadze zadecydowały głosy mieszkańców z obwodów Skokowa i Piotrkowice.

O komentarz poprosiliśmy przedstawiciela PO i PiS.

– Wyniki I tury są dla Bronisława Komorowskiego w powiecie trzebnickim bardzo dobre. Proszę wszystkich wyborców prezydenta, aby pamiętali, że wybory wygrywa się w drugiej turze i poszli do wyborów 24 maja. Szczególnie w tych gminach, w których frekwencja była niższa niż średnia z całego powiatu, przez co, np. w gminie Prusice wygrał kontrkandydat z PiS. Wynik Pawła Kukiza jest sygnałem, że warto wrócić do tak zwanych korzeni Platformy i wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze oraz zmiany w ordynacji podatkowej, to zresztą proponuje obecnie prezydent Komorowski. Szczególnie ciszy mnie wynik prezydenta w miejscu jego urodzenia czyli w Obornikach Śląskich – powiedział nam poseł Marek Łapiński z PO.

– My się z tego wyniku cieszymy. Jest dużo lepszy niż w poprzednich wyborach prezydenckich. Podchodzimy jednak do tego wyniku z dużą pokorą, między innymi dlatego, że II tura może się okazać trudniejsza niż pierwsza. Nie wiadomo, jak się też zachowa elektorat Pawła Kukiza. Nie mniej jednak liczymy na dobry wynik i mam nadzieję, że Andrzej Duda zostanie prezydentem RP – podsumował Janusz Szydłowski, radny i szef powiatowego PiS. [/hidepost]

1 KOMENTARZ

 1. Co podpisał m.in Bronek:
  – wprowadzenie GMO
  – likwidacja ulgi internetowej
  – podwyżka VAT z 22 na 23%
  – podwyżka VAT na ubranka dziecięce z 8 na 23 %
  – podwyżka VAT na żywność z 3 do 5 %
  – podwyżka akcyzy na alkohol, paliwo i papierosy
  – likwidacja OFE i podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat

  Bo liczy się zgoda, wolność i podatki. A mieszkańcy powiatu najwyraźniej są oderwani od rzeczywistości w POlsce, wstyd i tyle

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here