Ogień olimpijski zapłonął w Obornikach

200
Równocześnie było rozgrywanych kilka walk.

Przypomnijmy, że już w poprzednim roku obornicki Ośrodek Sportu i Rekreacji był gospodarzem olimpiady młodzieży w podnoszeniu ciężarów, a także w plażowej piłce siatkowej. Tym razem zaszczytna rola gospodarza przypadła Obornikom Śl. w szermierce.

Jak powiedział nam prezes Wrocławskiego Klubu Szermierczego KOLEJARZ Kazimierz Górniak, któremu powierzono organizację olimpiady, początkowo zawody miały zostać zorganizowane we Wrocławiu, jednak ze względu na to, że trwa rok akademicki, trudno byłoby znaleźć tak wiele miejsc noclegowych aż na 6 dni: – W 2008 roku Dolnośląska Federacja Sportu organizowała olimpiadę właśnie tu, na obiektach obornickiego OSiR-u i widziałem jaka jest baza, organizacja, widziałem warunki. Mimo, że na przygotowanie imprezy mieliśmy bardzo mało czasu, zarówno władze miasta, dyrektorka Aleksandra Durkalec-Rzepka, a także Arkadiusz Kucharski z OSiR-u bardzo wyszli nam naprzeciw i bardzo pomogli nam wszystko zorganizować w miłej atmosferze. Trzeba dodać, że również Trzebnica, która ma dobrą bazę sportową bardzo chciała zostać gospodarzem imprezy, jednak wybrałem Oborniki Śląskie, również ze względu na warunki finansowe.

Kazimierz Górniak tłumaczy, że podczas olimpiady walki są rozgrywane w kategoriach trzech broni: szpadzie, florecie i szabli. Startuje po 42 najlepszych zawodników z całego kraju w każdej broni.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here