Rajd Rowerowy wygrał z kapryśną aurą

127
39 Rajd Rowerowy Doliną Baryczy jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem.

1 maja punktualnie o godz. 11 spod siedziby Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie wystartował XXXIX Rajd Rowerowy, który tradycyjnie swoim „kompanom” zaprezentował Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”.

O urokach i tajemnicach tych wyjątkowych „zakamarków natury” dobrze wiedzieli wszyscy uczestnicy i pewnie dlatego nawet kapryśna pogoda panująca w tym dniu nie zniechęciła nikogo do aktywnego spędzenia czasu. W sumie w tegorocznym rajdzie udział wzięło 60 rowerzystów. Ze Żmigrodu cała rowerowa załoga udała się do leśniczówki w Borku, gdzie był zaplanowany pierwszy postój. – Już na tym pierwszym postoju uznaliśmy, że przy tak zmiennej pogodzie najlepiej będzie skrócić trasę, gdyż deszcz coraz częściej dawał o sobie znać – wyjaśnia Stanisław Chorążyczewski, który pilotował przebieg rajdu.

Następnie więc cała załoga udała się przez Czarny Las do Łąkty, potem do Gatki, Radziądza, następnie aż do Rudy Żmigrodzkiej. Przez cały ten odcinek rowerzyści walczyli dzielnie z nieustannie padającym deszczem.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here