Aquagród ugościł żmigrodzką „czasówkę”

301
Ostatnie przygotowania do startu.

W Dniu Święta Narodowego uchwalenia Konstytucji 3 maja do Żmigrodu przybyło 111 kolarzy z różnych zakątków Polski, m.in. z Krakowa, Opola, czy Wrocławia. W gronie tych ostatnich znajdował się znany dziennikarz Radia Eska Tomasz Wołodźko, który wraz z całą ekipą Eska Team nie ukrywa zamiłowania do tej dyscypliny sportowej.

Oficjalnego otwarcia wyścigu dokonał burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, który przywitał wszystkich uczestników i życzył zarówno miłego pobytu na ziemi żmigrodzkiej, jak również najlepszych osiągnięć na trasie.

Dokładnie o godz. 11.15 spod miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystartował pierwszy zawodnik, a właściwie zawodniczka, na malowniczą 19.5 kilometrową trasę, która wiodła do Rudy Żmigrodzkiej, gdzie na półmetku dystansu znajdowała się pętla z kolejnym elektronicznym punktem pomiarowym. Tam zawodnicy dokonywali nawrotu i pędzili z powrotem do Żmigrodu. Cała trasa była zabezpieczona przez żmigrodzkich funkcjonariuszy policji i miejscową Ochotniczą Straż Pożarną. Warto zaznaczyć, że organizacją kolarskich zmagań zajęli się: burmistrz gminy, Zespół Placówek Kultury oraz Żmigrodzcy Miłośnicy Kolarstwa. Natomiast nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Lech Paczkowski, a stanowisko komandora wyścigu sprawował Stanisław Chorążyczewski. Każdy z uczestników tej „czasówki” miał zapewnioną opiekę medyczną, napoje chłodzące, ciepły posiłek, ubezpieczenie NNW oraz pamiątkowy medal. Dla czołowej trójki kolarzy z każdej kategorii wiekowej  przygotowane były dyplomy i statuetki. Warto również zaznaczyć, że kobiety rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych, a mężczyźni w sześciu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here