Zawody dla psa i jego pana

274
Spacer z psami to przyjemność dla zwierzęcia i jego właściciela.

-Dogtrekking jest najbardziej przyjazną, zorganizowaną formą wypoczynku dla psa i jego właściciela -mówi Adrianna Kosowska, sekretarz Trzebnickiego Klubu Psa.-To impreza dla każdego, wystarczy chęć udziału i oczywiście pies.

W pierwszych zawodach trasy nie będą długie, każdy będzie mógł bez problemu pokonać je we własnym  tempie, biegnąc, maszerując lub zwyczajnie spacerując.

Podczas dogtrekkingu dopuszcza się możliwość prowadzenia psa w obroży i na zwykłej smyczy. Jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w specjalne szelki i linkę. Szelki są w szczególności wskazane dla psów, które ciągną na smyczy.

Warto zaznaczyć, że ze względów organizacyjnych przez cały czas trwania imprezy obowiązuje zakaz spuszczania ze smyczy psów na trasie i w miejscu startu/mety.

Organizatorzy liczą, że będzie to doskonała forma integracji dla właścicieli i miłośników psów, ale również promocja pięknych trzebnickich terenów spacerowych – dodaje sekretarz.

W programie zawodów przewidziano:

godz. 9- rejestracja uczestników na wyspie;

10- start dla dystansu 10 km w kategorii indywidualnej;

10.15- start dla dystansu 10 km w kategorii drużynowej;

10.30- start dla dystansu 3 km;

13.30- rozdanie nagród.

Każdy zawodnik z psem otrzyma mapę. Zadanie będzie polegało na odnalezieniu zaznaczonych punktów kontrolnych i odpowiedzi na przygotowane tam pytania.

Punktowany będzie czas pokonania trasy i poprawność odpowiedzi. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz drobne upominki.

Zapisy na imprezę trwają. Szczegółowe instrukcje można znaleźć na stronie www.trzebnickiklubpsa.pl oraz na facebooku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here