Młode piłkarki Zorzy Pęgów 10 w Polsce

723

Województwo dolnośląskie reprezentowane było przez piłkarki Zorzy Pęgów. W grupie eliminacyjnej spotkaliśmy się z województwami: podkarpackim, lubelskim i lubuskim.

W pierwszym meczu wygraliśmy z podkarpackim (zajęło ostatecznie 3 miejsce) 2:1, następnie przegraliśmy z lubelskim 0:2 i w meczu o wejście do ćwierćfinałów, spotkaliśmy się z głównym faworytem – lubuskim, reprezentowanym przez Stilon Gorzów (zeszłoroczne mistrzynie Polski U-11).

Mecz nasze dziewczyny miały pod kontrolą, jednak nie wykorzystały okazji i na 20 sekund przed końcem przy stanie 2:2 „w głównej roli” wystąpił arbiter, który po uderzeniu piłką naszej bramkarki, odgwizdał faul dla przeciwniczek. Te strzałem w samo okienko „zabrały” nam ćwierćfinał i marzenia o grze na Stadionie Narodowym (tam wystąpiły 4 najlepsza zespoły).

W drugim dniu dziewczęta walczyły już o miejsca 9-16. W pierwszym meczu spotykały się z Małopolską (reprezentowaną przez wicemistrzynie Polski U-11 z zeszłego roku UKS Skawina – zespół ten jako jedyny zremisował podczas finałów z późniejszymi mistrzyniami z opolskiego) i pewnie wygrały 4:2. Następnym rywalem były zawodniczki ze Śląska reprezentowanego przez Gol Częstochowa. Po pięknej grze wygraliśmy 6:0 i w finale B znowu spotykaliśmy się ze Stilonem Gorzów, który ponownie okazuje się za silny.

Ostatecznie młode piłkarki z Zorzy Pęgów zajęły 10 miejsce. Jak powiedzieli trenerka i rodzice: dziewczyny w pierwszym dniu nie wytrzymały napięcia spowodowanego oczekiwaniami.

Podczas całych rozgrywek na wszystkich etapach były wyszukiwane zawodniczki, które w lipcu pojadą na zgrupowanie kadry, organizowane w Gniewinie przez PZPN pod nazwą „Letnia Akademia Młodych Orłów”.

Tego wyróżnienia dostąpią: Urszula Jankowska, Weronika Kaczor i Małgorzata Lichwa.

Podczas finałów zespół prowadził duet trenerski: Alicja Pawlak i Dorota Burak.

Na boisku wystąpiły: Emilia Osowiecka, Amelia Niedzielska, Honorata Golonka, Alicja Szczepanik, Nikola Radzis, Dobromiła Gil, Marcjanna Tetela, Maja Drańska, Wiktoria Śliwińska, Urszula Jankowska, Weronika Kaczor, Małgorzata Lichwa.

O gorący doping zadbali rodzice, którzy licznie przyjechali do Warszawy, by kibicować naszym piłkarkom.

Przemysław Lichwa

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here