Ile odpadów w odpadach?

244
Efekty zbiórki w Wiszni Małej.

W Prusicach trwa akcja edukacyjna, której celem jest zwiększenie ilości segregowanych odpadów. Na ekoedukację mocno stawia gmina, a wspierają ją WPO „Alba” i lokalne stowarzyszenia.

Pierwsza akcja odbyła się  już 2 marca na terenie gminy Prusice. – Chcemy zmniejszyć ilość odpadów zmieszanych. Zależy nam na tym, by mieszkańcy nauczyli się lepiej segregować odpady. Stąd kampania edukacyjna dla mieszkańców. Ekoedukacja w szkołach jest na wysokim poziomie, ale to starsze pokolenie trzeba segregacji nauczyć i do niej zachęcić. Ta edukacja musi być ciągła – stwierdza Kazimiera Rusin, wiceburmistrz Prusic.

Mieszkańcy otrzymali worki do selektywnego zbierania surowców – papieru, szkła i tworzyw, jednak okazało się, że nie segregują śmieci tak jak powinni. –  W 70 % pojemników należących do osób, które zadeklarowały selektywną zbiórkę i przez to płacą mniej za odbiór odpadów, znaleźliśmy  surowce. Surowce to nie śmieci – podkreśla Michalina Piskozub, specjalista ds. obsługi klientów strategicznych WPO „Alba”.

Na pojemnikach, w których pracownicy znaleźli surowce, pojawiły się żółte naklejki z grafiką smutnej buzi i napisem: „W tym pojemniku na odpady znaleźliśmy surowce. Papier, szkło i plastik to nie są śmieci!”

Dokończenie na kolejnej stronie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here