Narkotyki ukrył pod popielniczką

161
Mężczyzna miał w samochodzie marihuanę i amfetaminę.

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a za handel nimi do 10.

Jak podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, do zatrzymania mężczyzny, który miał przy sobie amfetaminę i marihuanę, doszło podczas rutynowej kontroli drogowej.

Funkcjonariusze pionu prewencji, w trakcie pełnionej służby zauważyli samochód marki renault, którego kierujący na widok mundurowych próbował szybko odjechać. Policjanci podejrzewając, że mężczyzna może mieć coś na sumieniu, postanowili to dokładnie sprawdzić. W związku z tym stróże prawa zatrzymali kierującego. W trakcie legitymowania 24-latek był wyraźnie zdenerwowany – relacjonuje Iwona Mazur i dodaje, że jak się później okazało prawdziwym powodem takiego zachowania mężczyzny były narkotyki, które miał schowane w aucie.

Policjanci, sprawdzając dokładnie wnętrze, znaleźli pod popielniczką w kokpicie samochodu środki odurzające. W sumie ujawniono 13 woreczków z amfetaminą, 2 z marihuaną oraz wagi do porcjowania. Podejrzany został zatrzymany. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to skąd kierujący miał środki odurzające i jakie było ich dalsze przeznaczenie – mówi Iwona Mazur.

Policjantka dodaje, że o dalszym losie 24-latka zdecyduje sąd.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here