Puchar w godnych rękach

222

Program obejmował gry i zabawy dla dzieci, zabawę dla dorosłych i turniej piłki siatkowej o puchar wójt Agnieszki Wersty. Wszystkie imprezy miały odbyć się na placu przed świetlicą. Ale deszcz pokrzyżował plany w części sportowej. W tej sytuacji turniej siatkówki został przeniesiony do hali sportowej.

Do gry przystąpiły drużyny: Kałowic, Niedar, Trzebnicy (Ligota), Cielętnik i Sędzic. Rozegrano 10 meczów, każdy z każdym. Już po pierwszych spotkaniach wyraźnie wysunęły się na czoło drużyny: Trzebnicy i Niedar, a po następnych spotkaniach dołączyła do nich drużyna z Cielętnika. I nie wygrane mecze wskazywały na klasę zespołu, ale gra, technika, koncentracja. Warto było obserwować ciekawe spotkania czołowych drużyn ze słabszymi. Bo np. dziewiąty mecz Kałowic (IV lokata) z Trzebnicą (I lokata) prawie do końca pierwszego seta odbywała się na przewagi. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 15:13 dla Trzebnicy. W drugim secie już nie było tak dobrze dla gospodarzy, bo mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia gości (6:0). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:11,  a  cały mecz 2:0 dla trzebniczan.