Samarytańską wjedzie się na Chopina

130

Samarytańska, przecięta przez ulice Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina to dziś właściwie trzy drogi dojazdowe do domów. Tylko pierwszy odcinek – od Oleśnickiej do Moniuszki jest całkowicie przejezdny. W środkowym odcinku, od ul. Moniuszki, ulica kończy się przed skarpą. Od następnej przecznicy – ulicy Chopina – dzieli ją 2-3–metrowa różnica poziomów.

Od kilku dni stok skarpy jest łagodzony: Koparki zwożą tu duże ilości ziemi.

– W związku z inwestycją, jaką będzie realizował prywatny inwestor, w tym miejscu były robione przesunięcia granic działek. Chodzi o to, żeby zrobić wjazd z ul. Samarytańskiej w ul. Chopina – powiedział nam Zbigniew Zarzeczny, naczelnik wydziału inwestycyjno – technicznego Urzędu Miejskiego. – W tym miejscu ma powstać blok, więc inwestor będzie musiał wywieźć część ziemi. Ponieważ nam do zrównania poziomów potrzeba materiału do ukształtowania terenu, więc obopólną korzyścią jest, że właśnie tam jest składana ziemia. Urząd gminy zlecił już firmie ukształtowanie nasypu. Gdy będzie gotowy, utwardzimy go tłuczniem.

Jednak mieszkańcy okolicznych domów jednorodzinnych są zdziwieni, że na osiedlu willowym ma powstać blok.

1 KOMENTARZ

  1. Niezły „przypał” z tym blokiem, ale wiadomo oficjalnie to jedno, a pod stołem na zapleczu, drugie. Gdzie plan zagospodarowania ? No nie uwierzę, że tak pozwalają „wszechmocni” w Trzebnicy, na taką niejednolitą budowlankę.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here