„Operacja Zachód” już w ten weekend

629

Piknikowy zlot miłośników militariów składać się będzie z wystawy i prezentacji eksponatów oraz dynamicznych pokazów sprzętu wojskowego. Impreza nie jest biletowana. Dojazd tylko od strony Psar (droga E-5 Wrocław – Poznań). (Droga polna wzdłuż lotniska jest tylko drogą ewakuacyjną!). Organizatorzy zapewniają odpłatny parking (10 zł na cały dzień).

Dojazd w okolice lotniska także autobusem Dolnośląskich Linii Autobusowych nr 908 z Dworca Wrocław – Nadodrze. Na terenie Psar i Szymanowa będzie obowiązywał zakaz parkowania na ulicy Lotniczej – jedynej dojazdowej do lotniska, 50 metrów od imprezy. W wypadku dużego ruchu samochodów osobowych, wyjazd z imprezy obędzie się przez teren lotniska lokalną drogą polną do ulicy Rzemieślniczej, a potem do Wrocławia przez Szewce.

operacja_zachod_2015_plakat_

Plan Operacji Zachód:

sobota: godz. 10 – oficjalne otwarcie Majówki i wystawy sprzętu militarnego; godz.: 12, 14, 16 – dynamiczne pokazy sprzętu: czołgi, wozy bojowe, wojskowy sprzęt specjalistyczny i eliminacje do konkursu w rzucie granatem do celu oraz przeciąganie willysa na czas;

godz.14 i 16 – pokaz  mody militarnej; godz.16.30 – inscenizacja  „Ewakuacja”;

niedziela: godz.10 – otwarcie drugiego dnia Majówki i wystawy sprzętu militarnego; godz.12 i 15 – dynamiczne pokazy sprzętu: czołgi, wozy bojowe, wojskowy sprzęt specjalistyczny, eliminacje do konkursu w rzucie granatem do celu, przeciąganie Willysa na  czas, pokaz mody militarnej; godz.14 – 50 lat serialu „Czterej pancerni i pies” – wybory sobowtórów i najładniejszego Szarika. Zgłoszenia do obu konkursów telefonicznie do 8 maja i na  imprezie w niedzielę w godz.12 – 13; spotkanie Klubu Pancernych, pokaz mody czteropancernej; godz.15.30 – inscenizacja Kryptonim DESANT. (Będzie to inscenizacja według fikcyjnego scenariusza. Pojawi się sprzęt pancerny, wozy bojowe, żołnierze i grupy rekonstrukcyjne, a także militarne pojazdy historyczne.) Po zakończeniu inscenizacji będzie można z bliska obejrzeć pojazdy oraz wyposażenie; godz.16 – pokaz mody militarnej, finał konkursu w rzucie granatem do celu i przeciąganie willysa na czas; godz.16.30 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, finał konkursu gazetowego. Nagrody: wyjazd na sesję Europarlamentu, ufundowany przez europosłankę – Lidię Geringer d`Oedenberg, jazda czołgiem T-34, nagrody rzeczowe.

Na terenie imprezy także: grill, wata cukrowa, żelki, gofry, słodycze, grochówka, kuchnia i piekarnia wojskowa, stoiska handlowe  z militariami, wesołe miasteczko, mobilne kino 7 D i inne atrakcje. Info: tel.71/718 90 25 i www.jedynka.art.pl

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here