Brud i śmieci w obiektywie Czytelników

251

Mam tylko pytanie: jak służby podległe miastu mogły dopuścić do powstania takiego „chlewu” w miejscu, które jest wizytówką miasta i „konserwować” ten stan przez cały dzień. Fotki zrobione po południu. Ochrona tego terenu to żałosne amatorstwo. Jan Trzebnicki.

Kiedy zadzwoniliśmy do Trzebnickiego Zakładu Gospodarki Komunalnej zapewniono nas, że teren w Lesie Bukowym został już posprzątany. – Miejsce to porządkujemy dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki rano. I tak jest co tydzień – zapewniono nas w ERGO.

A to już wąwóz w okolicy ul. Okulickiego, w obiektywie naszej Czytelniczki...
A to już wąwóz w okolicy ul. Okulickiego, w obiektywie naszej Czytelniczki…

Również na naszym profilu na facebooku, pod jednym z artykułów Magdalena Hanke napisała: ul. L. Okulickiego (podążając nią na wprost można takie coś spotkać…) i dodała: a czy w Trzebnicy niepodpisane śmieci znajdą swojego właściciela?

My ze swojej strony apelujemy do wszystkich, aby zaczęli szanować swoją planetę… mamy ją tylko jedną! Pilnujmy i edukujmy innych, żebyśmy mogli podziwiać uroki przyrody, a nie widoki jak na powyższych zdjęciach! Nie bądź obojętny i reaguj na tych co śmiecą!

Inną sprawą jest, że tylko ktoś bez wyobraźni i mało inteligentny wywozi śmieci do lasu… Przy obecnym systemie opłat za śmieci i bezpłatnym ich odbiorze w Gminnych Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w każdej z naszych gmin, wywożenie śmieci do lasu czy parku jest kompletnie nieopłacalne.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here