Praca czeka na kierowców

2697

Damian Kozłowski, współwłaściciel Europe Group wspomina, że początki firmy wcale nie były łatwe, a mimo to, na dość trudnym rynku udało się zbudować wielką, prężnie działającą spółkę, która obecnie jest jednym z największych pracodawców na naszym terenie.

Zaczynaliśmy ze wspólnikiem od jednego samochodu. Nie mieliśmy żadnego kapitału, nic, tylko trochę pożyczonych pieniędzy – mówi Damian Kozłowski i dodaje, że firma powstała we Wrocławiu, a swoją działalność rozpoczęła w 2000 roku. – Dla naszej działalności nie było konieczne, aby siedziba firmy mieściła się we Wrocławiu. Była to dość kosztowna lokalizacja, bo Wrocław sam w sobie jest dość drogi, a poza tym musieliśmy płacić za wynajem terenu. Dlatego też zdecydowaliśmy o przeniesieniu siedziby do Prusic, gdzie kupiliśmy i zaadoptowaliśmy część terenu i pomieszczeń po byłej przetwórni. To bardzo dobra lokalizacja dla firmy transportowej, ponieważ znajduje się tuż przy drodze krajowej nr 5, a także przy budowanej ekspresowej S-5, na którą wjazd będziemy mieć przy samej firmie.

Szybki rozwój, nagrody

Jak podkreśla współwłaściciel Europe Group jego firma ciągle się rozwija, z roku na rok generuje większe przychody, przyjmuje coraz więcej zleceń, a co za tym idzie również zwiększa zatrudnienie. – Abyśmy mogli pozyskiwać kolejne zlecenia, konieczna była zmiana formy działalności na spółkę z ograniczoną odpowiedzialności. Było to konieczne dla podniesienia wiarygodności dla naszych kontrahentów. Bardzo cieszy nas to, że nasz sukces i sposób działania został doceniony przez Puls Biznesu, który dwukrotnie przyznał nam w 2012 i 2013 roku tytuł Gazeli Biznesu – mówi z dumą Damian Kozłowski i dodaje, że w chwili obecnej Europe Group jest jednym z największych pracodawców w rejonie. Co więcej, właśnie planuje zatrudnienie kolejnych osób.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here