Jak wykorzystać ostatnie dni przed maturą?

249

W minionym tygodniu maturzyści pożegnali się ze swoimi szkołami, w których spędzili ostatnie lata. Dla wielu z nich był to najpiękniejszy w życiu okres. Teraz jednak nadszedł czas sprawdzenia nabytej wiedzy i umiejętności. Ostatnie dni przed egzaminami trzeba wykorzystać mądrze i racjonalnie.

Matura zaczyna się w poniedziałek 4 maja. O godzinie 9 rozpocznie się egzamin pisemny z języka polskiego. Dzień później, 5 maja maturzyści napiszą test z matematyki.

O kilka wskazówek dla ,dotyczących ostatniego tygodnia przed maturami zapytaliśmy Danutę Szuber, dyrektorkę Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy. Oto jej rady: -Najważniejsze, aby poszukując wiadomości korzystać z wiarygodnych źródeł, np. materiałów opublikowanych na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie rozwiązania zadań zawierają modele odpowiedzi. Powtarzając, należy zwrócić uwagę nie tylko na wiedzę, ale również na wymagane umiejętności. Bardzo istotne jest, aby racjonalnie planować czas pracy i wypoczynku. Maturzyści muszą pamiętać też, że uczyć należy się zgodnie ze swoimi predyspozycjami – powiedziała dyrektorka.

Duże znaczenie ma odpowiednie gospodarowanie czasem, tak aby zachować odpowiednie proporcje dla nauki i wypoczynku. Uczyć trzeba się oczywiście dużo, pamiętając jednakże, że człowiek przemęczony i niewyspany nie będzie mógł logicznie myśleć i trudno mu będzie się skupić na zadaniach egzaminacyjnych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here