W samo południe…

46

W sobotę 25 kwietnia, w samo południe na parkiecie hali sportowej w Legnicy, stanęły naprzeciw siebie dwie drużyny: MKS „Żagiew” Dzierżoniów i SPR „Bór” Oborniki Śląskie.

Zawodnicy obu zespołów przystępowali do tego meczu bardzo skoncentrowani. Początek spotkania był dość nerwowy i korzystny wynik niczym piłka ręczna przechodził z rąk do rąk.

Taka sytuacja  utrzymywała się do ostatniej minuty pierwszej części meczu. Wtedy to młodzi zawodnicy SPR-u złapali wiatr w żagle i w ciągu kilkudziesięciu sekund rzucili trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Świetnie w tym fragmencie meczu spisała się obrona z bramkarzem – Karolem Rejmanem, na czele. Do przerwy oborniczanie wygrywali 11:9.

W czasie przerwy trener Przemysław Bagiński zwracał uwagę na grę zespołową i utrzymanie koncentracji.

Początkowo zadania trenera były realizowane i Bór utrzymywał kilkubramkowe prowadzenie. Im bliżej końca meczu, tym więcej  było błędów i chaosu.

Trudno powiedzieć, czy zawodnicy za wcześnie uwierzyli w zwycięstwo, czy też pojawiły się oznaki zmęczenia. Dość powiedzieć, że skład drużyny z Dzierżoniowa liczył 15 zawodników, a skład obornickiej tylko 9.

Ostatecznie, po emocjonującej końcówce, oborniccy szczypiorniści przegrali 19:22. Miejmy nadzieję, że zdobyte w tym spotkaniu doświadczenie zaprocentuje w przyszłości i wtedy atuty będą po stronie piłkarzy ręcznych SPR-u.

Skład zespołu SPR Oborniki Śląskie: Karol Rejman, Kamil Wróbel (3), Karol Raduchowski, Hubert Głodowski (4), Janek Wróblewski, Bartłomiej Głodowski (9), Jakub Bagiński (2), Piotr Raczyński Piotr (1), Jakub Trocki.

PODZIEL SIĘ
NOWa gazeta trzebnicka
Redakcja: ul. Armii Krajowej 2B 55-100 Trzebnica tel. 71.387-21-31 e-mail: redakcja@nowagazeta.pl