W samo południe…

74

W sobotę 25 kwietnia, w samo południe na parkiecie hali sportowej w Legnicy, stanęły naprzeciw siebie dwie drużyny: MKS „Żagiew” Dzierżoniów i SPR „Bór” Oborniki Śląskie.

Zawodnicy obu zespołów przystępowali do tego meczu bardzo skoncentrowani. Początek spotkania był dość nerwowy i korzystny wynik niczym piłka ręczna przechodził z rąk do rąk.

Taka sytuacja  utrzymywała się do ostatniej minuty pierwszej części meczu. Wtedy to młodzi zawodnicy SPR-u złapali wiatr w żagle i w ciągu kilkudziesięciu sekund rzucili trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Świetnie w tym fragmencie meczu spisała się obrona z bramkarzem – Karolem Rejmanem, na czele. Do przerwy oborniczanie wygrywali 11:9.

W czasie przerwy trener Przemysław Bagiński zwracał uwagę na grę zespołową i utrzymanie koncentracji.

Początkowo zadania trenera były realizowane i Bór utrzymywał kilkubramkowe prowadzenie. Im bliżej końca meczu, tym więcej  było błędów i chaosu.

Trudno powiedzieć, czy zawodnicy za wcześnie uwierzyli w zwycięstwo, czy też pojawiły się oznaki zmęczenia. Dość powiedzieć, że skład drużyny z Dzierżoniowa liczył 15 zawodników, a skład obornickiej tylko 9.

Ostatecznie, po emocjonującej końcówce, oborniccy szczypiorniści przegrali 19:22. Miejmy nadzieję, że zdobyte w tym spotkaniu doświadczenie zaprocentuje w przyszłości i wtedy atuty będą po stronie piłkarzy ręcznych SPR-u.

Skład zespołu SPR Oborniki Śląskie: Karol Rejman, Kamil Wróbel (3), Karol Raduchowski, Hubert Głodowski (4), Janek Wróblewski, Bartłomiej Głodowski (9), Jakub Bagiński (2), Piotr Raczyński Piotr (1), Jakub Trocki.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here