Rekord trasy w żmigrodzkim Maratonie na Raty!

201

Na starcie trzeciej części żmigrodzkiego maratonu stanęło 30 zawodników, w tym 8 kobiet. Uczestnicy tradycyjnie mieli do pokonania 4,2 kilometra. Szczuplejszą kadrę w tym dniu posiadał miejscowy Klub Biegacza „Sukces”, gdyż kilkoro jego członków brało  w tym dniu udział w innych imprezach sportowych np. Aneta Kosarzycka rywalizowała w łódzkim maratonie.

Punktualnie o godz. 11 sędzia czuwający nad prawidłowym przebiegiem zawodów – Mirosław Gordzicz dał wszystkim uczestnikom sygnał startowy. Rywalizacja na trasie była bardzo pasjonująca i to nie tylko pomiędzy czołówką.  Tym razem jako pierwszy na mecie zameldował się startujący po raz pierwszy w tej imprezie Piotr Ślęzak z Obornik Śląskich, który czasem 14:12 min. ustanowił nowy rekord trasy! Warto wspomnieć, że Piotr jest zwycięzcą I Biegu Smoka w Żmigrodzie w roku 2010. Cały bieg był bardzo szybki o czym może świadczyć czas 6 zawodnika na mecie – 16,40 min.

Wśród kobiet wygrała Agnieszka Ostromecka-Gorynia, z czasem 21,42 min., poprawiając swój najlepszy wynik o 1,35 min. Bieg był emocjonujący do samego końca. Pasjonującą końcówkę stoczyły Małgorzata i Magdalena Synowiec (mama z córką !) otrzymując za to gromkie brawa od kibiców, których i tym razem nie zabrakło na całej trasie. W klasyfikacji generalnej po trzech biegach (z 10) wśród mężczyzn prowadzi Dominik Borkowski, który wyprzedza Adama Synowca i Grzegorza Pierzchlewicza. W gronie kobiet lideruje Aneta Kosarzycka, a tuż za tą biegaczką znajdują się: Anita Borucka-Panas i Małgorzata Synowiec.

Na koniec tradycyjnie wszyscy spotkali się w Restauracji „Parkowa” na pączku i ciepłej herbacie, a kolejna „rata” żmigrodzkiego maratonu zostanie rozegrana  w niedzielę 24 maja.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here