Świetne starty trzebniczan na Biegu Sokoła

234
Świetne starty trzebniczan na Biegu Sokoła

W pierwszym Biegu Sokoła wzięło udział tylko ośmiu biegaczy, a trasa wiodła z Boszkowa do Bukówca Górnego. Stopniowo impreza nabierała rozmachu i dobrej organizacji, a od piątego biegu rozgrywana jest na obecnej trasie. Od osiemnastu lat rozgrywane są również Mistrzostwa Polski lekarzy.

W jubileuszowej imprezie zabrakło wielu biegaczy, którzy wystartowali na Półmaratonie w Poznaniu i Maratonie w Wiedniu. Zwycięzcą jubileuszowego biegu został Ukrainiec Anatolij Demiad, drugi był Marcin Zagórny (Radnica), trzeci kolejny Ukrainiec Wiktor Nagirniak. Gminę Trzebnica godnie za to reprezentowali: Damian Jarecki, który okazał się najszybszym biegaczem zajmując wysokie miejsce z czasem 55:03 min. Drugi z kolei z gminy Trzebnica był Karol Komorowski z czasem 56:49 min, a niespełna parę minut po nim był jego młodszy brat Arkadiusz,   który zaliczył debiut na tym dystansie z czasem 1:01h. Czwartym zawodnikiem naszej gminy był Grzegorz Żabiński, który uzyskał czas 1:08 h.

– Jestem zadowolony z mojego wyniku tym bardziej że trasa biegu była wymagająca.  Było dużo podbiegów i zbiegów. Nie sądziłem, że pobiegnę  ten dystans z tak dobrym wynikiem, tym bardziej, że w tym roku miałem krótki okres przygotowawczy do sezonu, przez problemy zdrowotne. Ale co mnie nie zabije, to mnie wzmocni. Teraz skupiam się na następnych zawodach 1maja w Kępnie, na dystansie 10 km –  powiedział po biegu Damian Jarecki.

W biegu uczestniczył także Stanisław Wesołowski z Urazu  (1:11,16).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here