Tylko z nazwy Wielka Lipa

276
Wspólny wyjazd mieszkańców Wielkiej Lipy do Karpacza.

Wielka Lipa nazwa miejscowości może sugerować, że nie dzieje się w niej najlepiej, ale nic bardziej mylnego! To piękna wieś położona w gminie Oborniki Śląskie, którą od dwóch kadencji „dowodzi” Wojciech Osiński.

To, że zostałem sołtysem było inicjatywą mieszkańców wsi. Ja sam również poczułem potrzebę rozwoju naszej miejscowości. Dowiedziałem się o możliwościach finansowych z różnych źródeł. Starałem się więc pozyskać te fundusze i jak najlepiej je wykorzystać na potrzeby mojej wsi. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy na rzecz społeczności lokalnej w 2014 roku zostałem finalistą konkursu „Sołtys roku 2013” – mówi W. Osiński i dodaje, że we wsi mieszka około 430 mieszkańców.

Jak wiadomo ilość mieszkających w danej wsi bezpośrednio przekłada się na wysokość funduszu sołeckiego, czyli pieniędzy jakie społeczność wsi może zagospodarować według swoich potrzeb.

W roku 2015 fundusz sołecki wynosi ponad 14 tys. zł. Głównie przeznaczony jest na utrzymanie świetlicy, centrum sportowo-edukacyjno-rekreacyjnego oraz imprezy okolicznościowe. Ponadto staram się pozyskiwać środki zewnętrzne z różnych projektów gminnych, powiatowych, unijnych UMWD, WFOŚiGW, gdzie niezbędny jest wkład własny, co umożliwia nam właśnie fundusz sołecki – mówi sołtys.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0] [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here