Ile zarabia etatowy członek Zarządu Powiatu Sławomir Błażewski?

2267

O tym, czy etat dla członka zarządu jest konieczny wielokrotnie dyskutowali już radni powiatowi. Mówiono także, że to nagroda dla Sławomira Błażewskiego, za opuszczenie ugrupowania Razem w Powiecie i przejście na stronę koalicji PiS i SdR burmistrza Długozimy. Teraz wiemy już ile podatnicy zapłacą za roczną pensję Sławomira Błażewskiego. Na jednej z sesji do Zarządu Powiatu zwróciła się radna Marzanna Jurzysta – Ziętek, która zapytała ile kosztuje etat członka zarządu. Po kilku dniach otrzymała odpowiedź podpisaną przez samego zainteresowanego czyli Sławomira Błażewskiego.

W piśmie napisano, że „całoroczny koszt zatrudnienia Etatowego Członka Zarządu będzie wynosił brutto 123 603 zł”. Nie podano jednak, czy na tę kwotę składa się sama pensja czy może też składki i podatki. Jednak wydaje się, że jest to kwota brutto pensji, jaka zostanie wypłacona Sławomirowi Błażewskiemu.

Dalej Błażewski wyjaśnia, że będzie on służbowo podlegał staroście oraz będzie zastępował zarówno starostę jak i wicestarostę podczas ich nieobecności. Ma też nadzorować Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy oraz pozostałe jednostki organizacyjne powiatu. Do jego obowiązków ma też należeć nadzór nad wydziałem finansowym i inwestycyjno – technicznym starostwa.

2 KOMENTARZY

  1. To taki „starostowy” omnibus. Ciekawe, skąd ma wiedzę i doświadczenie, które umożliwia mu sprawowane nadzoru nad szpitalem i innymi jednostkami oraz wydziałem finansowym i inwestycyjno-technicznym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here