Młode piłkarki Zorzy Pęgów najlepsze na Dolnym Śląsku

1008

W czwartek 16 kwietnia w Świdnicy odbył się Wojewódzki Finał Turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-12. Powiat trzebnicki reprezentowali chłopcy ze szkoły w Prusicach oraz dziewczynki z UKS „Zorza” Pęgów. Po rozegraniu 6 zwycięskich meczów, kolejno : 8 : 0 z Dragonem Miszkowice, 7:0 z UKS Wołów, 15:0 ze Szkołą w Rakoszycach, w ćwierćfinale 9:0 ze szkołą z Legnicy, w półfinale 7:2 z UKS Bierutów i w finale 3:1 z PSP 21 Wałbrzych, nasze zawodniczki wygrały cały turniej i w nagrodę jadą reprezentować Dolny Śląsk w finale ogólnokrajowym w Warszawie, który odbędzie się na Stadionie Narodowym przed rozpoczęciem finału Pucharu Polski 2 maja.

Na tym nie koniec sukcesów pęgowskich piłkarek. Weronika Kaczor została królową strzelców, a Małgorzata Lichwa została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Zespół prowadził duet trenerski: Alicja Pawlak i Dorota Burak. Zwycięski zespół wystąpił w składzie : Emilia Osowiecka – bramkarka, Urszula Jankowska, Marcjanna Tetela, Weronika Kaczor, Małgorzata Lichwa, Wiktoria Śliwińska, Maja Drańska, Honorata Golonka, Nikola Radzis, Dobromiła Gil.

Do Warszawy pojadą jeszcze: Alicja Szczepanik i Amelia Niedzielska.