Hodowla gołębi to wciągająca pasja

1259
Gołębie pana Zbigniewa należą do jednych z najszybszych.

To wyjątkowa pasja, bo łączy prawdziwą rywalizację sportową z troską o zwierzęta. Do psa czy kota, a nawet konia można się przytulić, pogłaskać, a one same rozpoznają opiekuna po głosie i wykonają komendę. A ptaki? Za opiekę odwdzięczą się szybkim lotem, pokonaniem trudności jakie napotkają w drodze do domu, do własnego gołębnika. Lecąc bez odpoczynku za wszelką cenę będą starły się jak najszybciej dotrzeć do domu.

To hobby wciąga całkowicie

Zbigniew Jasiński jest prezesem zarządu Trzebnickiego Oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. W powiecie trzebnickim jest 100 hodowców. W samej gminie Oborniki Śląskie jest ich 40. Cały oddział podzielony jest na sekcje, a one mniej więcej pokrywają się z podziałem na gminy; sekcje gołębiarzy można spotkać w Prusicach, Obornikach Śl., aktywne są też sekcje: Masłów i Trzebnica. Trzebnicki oddział podlega okręgowi Wrocław, który zrzesza 14 oddziałów, gdzie jest 1300 hodowców. W całej Polsce gołębiarzy jest ok. 40 tysięcy.

Pan Zbigniew ma około 150 gołębi. Swoją pasją gołębiarską zaraził się od brata. Kiedy ten poszedł do wojska, on przejął opiekę nad ptakami i tak już od ponad 35 lat hoduje gołębie.

Swój gołębnik pan Zbigniew wykonał własnoręcznie.
Swój gołębnik pan Zbigniew wykonał własnoręcznie.

Więcej po zalogowaniu.

[hidepost=0]  [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here