Wystawy w Obornickim Ośrodku Kultury

269

Podczas wernisażu gościliśmy przewodniczącego Rady Miasta Wojcieszów Wacława Łukę, burmistrza Wojcieszowa – Sławomira Maciejczyka oraz przedstawicielkę Złotoryjskiego Klubu Fotograficznego Ilonę Grzywacz. Byli z nami gospodarze Obornik Śląskich – Agnieszka Zakęś –przewodnicząca Rady Miejskiej Obornik, Arkadiusz Poprawa – burmistrz miasta, wraz z zastępcą Henrykiem Cymermanem.

 

Wystawa fotograficzna została zorganizowana dzięki nawiązanej przez nas współpracy ze Złotoryjskim Klubem Fotograficzny. Pozwolę sobie zacytować słowa autorów wystaw:

Sylwiusz Godyń –” Bo widzisz, chwila przebiega tak straszliwie szybko, że nie tylko nie mogę na niej stanąć, ale nawet jej dotknąć .W fotografii lubię to, że można tę chwilę zabrać czasowi, przyjrzeć się dokładniej i powracać w dowolnym momencie. Prezentuję Państwu chwile zatrzymane w kadrze”.

Lidia Zarzeczna – Szkwerko – „Inspiracją stała się dla mnie architektura sakralna. Surowość murów, kształty kopuł, okna, które wnikają w zaciemnioną przestrzeń budowli.  Architektura skrywa we wnętrzu świętość, skrywa Tajemnice. Architektura staje się metaforą człowieka. Geometryczne bryły są dla mnie jedynie pretekstem do poszukiwań, a ich stosunki stają się przenośnią relacji człowieka z człowiekiem, oraz jego uczuć”.

Artystom gratuluję talentu i dziękuję za przyjęcie naszego zaproszenia . Zachęcamy do zwiedzania wystaw, które są czynne do 15 czerwca.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here