Nie pogardzili nawet garnkami

94

Mówi się, że drobne kradzieże są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców. Jak się jednak okazuje, oborniccy policjanci mogą pochwalić się sukcesem na polu „łapania” złodziei.

Oborniccy policjanci kryminalni w ramach realizacji sprawy z marca tego roku ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież z włamaniem i dwukrotnym usiłowaniem włamania do pomieszczenia gospodarczego, baraku oraz metalowego kontenera – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.

[hidepost=0]

Podejrzani to 33- i 35- leni mężczyźni. Policjanci ustalili, że  działając wspólnie i w porozumieniu w okresie od 1 do 6 marca tego roku, po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych w pomieszczeniu gospodarczym, dokonali kradzieży 3 kuchenek, elektronarzędzi, kompletu garnków indukcyjnych, sprzętu RTV i AGD, sprzętu ogrodniczego, a także narzędzi ogrodniczych. Osoba, która został okradziona wyliczyła swoje straty na kwotę ponad 8600 zł – mówi policjantka i dodaje, że zatrzymani mężczyźni przyznali się również do usiłowania włamania do metalowego kontenera, ale nie udało im się to, ponieważ nie mogli pokonać zabezpieczeń.

W tym samym czasie próbowali również włamać się, przecinając kłódkę, do baraku na terenie budowy. Musieli się jednak mocno zdziwić, kiedy okazało się, że w środku nie ma nic, co mogłoby ich zainteresować – podaje policjantka i zaznacza, że zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie przeszukania mieszkań oraz pomieszczeń gospodarczych należących do sprawców funkcjonariusze znaleźli część skradzionego mienia na kwotę ponad 3 tys. złotych.   [/hidepost]

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here