Nowy sołtys w Koczurkach

859
Od lewej : pan Sławoń, pani Skotniczna, pan Magdziarz, pani Psiurka

Na wyborach obecnych było 20 mieszkańców wsi z 99 uprawnionych. Do stanowiska sołtysa kandydowała tylko jedna osoba. Komisja Skrutacyjna w składzie: Waldemar Baranowski, Katarzyna Ogrodnik-Magdziarz i Renata Psiurka, ogłosiła jednogłośne zwycięstwo Pana Magdziarza.

Przed głosowaniem zabrał głos były sołtys Stanisław Jakusek. Opowiadał o swoich osiągnięciach. Wymienił m.in.: postawienie wiaty na placu zabaw, budowę chodnika, utwardzenie drogi do Jaźwin i Masłowca, oświetlenie cmentarza oraz budowę i remonty przystanków autobusowych. Pan Jakusek zaznaczył, że wszystkie jego sukcesy są wynikiem współpracy z burmistrzem Markiem Długozimą.

Były sołtys mówił także o inwestycjach, które zgodnie z obietnicą władz, mają znaleźć się w budżecie gminy. Jest to przedłużenie chodnika oraz budowa świetlicy wiejskiej. Pan Jakusek powiedział, że kupił już nawet naczynia do nowej świetlicy. Kolejnym projektem, który ma być zrealizowany jest remont zabytkowego kościoła w Koczurkach.

 – Chciałbym dokończyć to, co poprzedni sołtys zaczął, ale to i tak nie zależy ode mnie tylko od burmistrza, czy dostanę fundusze, czy nie. Trzeba chodzić się starać. Będę się starał przede wszystkim o budowę sali, a dalej to zobaczymy – powiedział nowy sołtys. –Wyganiają drzwiami, to wchodź oknem – dodał pan Jakusek.

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here