Niebezpieczne przejście

264
Ulica Prusicka, która jest drogą krajową nr 15 jest dość ruchliwa. Niestety, nie wszyscy kierowcy zatrzymują się, aby przepuścić pieszych.

Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas mieszkaniec Księginic, który często korzysta z opieki medycznej w trzebnickim ośrodku zdrowie. Pan Jan twierdzi, że po przeniesieniu lekarzy rodzinnych na ul. Prusicką, ma problem z dostaniem się na badania do szpitala, w którym pobierana jest krew, a także wykonywane są zdjęcia rentgenowskie.

Z ośrodka do szpitala św. Jadwigi jest tylko kawałeczek. Nniektórzy pokonują go samochodem, inni jednak idą do szpitala piechotą. I tu pojawia się problem, ponieważ trzeba przejść przez bardzo ruchliwą drogę, po której jeździ wiele ciężarówek. Mimo, że ostatnio przechodziłem z żoną przez wyznaczone przejście dla pieszych, żaden samochód nie chciał się zatrzymać. Wszystkim się spieszy. My nie jesteśmy najmłodsi, ale starsze od nas osoby, jeszcze bardziej schorowane też muszą przecież jakoś dostać się na badania. Może byłaby szansa na to, żeby wymalować pasy bliżej wejścia do szpitala, albo zainstalować światła dla pieszych, nie takie cykliczne tylko zmieniające się „na przycisk”, po naciśnięciu przez pieszego – zastanawia się pan Jan.

Jak się okazuje, o problemie z przejściem przez drogę krajową nr 15, trzebnickiego Urzędu Miejskiego nikt nie informował.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here