Przez przejazd tylko jeepem?

642

Przejazd kolejowy przy ul. Władysława Łokietka w Obornikach Śląskich to bardzo ważne komunikacyjnie miejsce. Aby nie nadrabiać kilometrów, przejeżdżają tędy nie tylko mieszkańcy miasta, ale i mieszkańcy wsi (Lubnowa, Nowosielc) wracając z pracy czy zakupów.  Każde zamknięcie przejazdu, związane z remontem linii kolejowej Wrocław-Poznań,  jest kłopotliwe dla kierowców, bo wtedy trzeba jechać aż do ronda, potem drogą wylotową na Wołów, a następnie w ul. Spółdzielczą.

Remont przejazdu wydaje się być już zakończony, ale asfalt prowadzący do niego to ogromny problem. Zresztą niemal cała ulica Łokietka jest dziurawa. Kilka tygodni temu poruszaliśmy ten problem. O to kiedy nawierzchnia zostanie odnowiona zapytaliśmy wtedy Bohdana Ząbka, głównego specjalistę Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach Biura Komunikacji i Promocji PKP PLK S.A.

Wykonawcy realizujący prace przy linii kolejowej uzgadniają bezpośrednio z zarządcą dróg ewentualne naprawy. Doraźne naprawy nawierzchni dróg dojazdowych przy przejazdach wykonywane są na bieżąco, o ile umożliwiają to warunki atmosferyczne. Naprawa na ul. Łokietka w Obornikach Śl. powinna zostać przeprowadzona jeszcze w tym tygodniu – zapowiadał wtedy Bohdan Ząbek, dodając, że gruntowna naprawa nawierzchni drogi dojazdowej w tym miejscu będzie zrealizowana w połowie roku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here