Na praktyki zawodowe… do Włoch

848
Logistycy i informatycy z trzebnickiego PZS nr 2 odbywają praktykę we Włoszech.

Przez miesiąc poznawali w tamtejszych zakładach tajniki zawodów. Jest to już trzecia grupa uczniów szkoły, która praktykowała we Włoszech.

Rozmawialiśmy z kolegami, którzy już tam byli. Mówili o świetnych wrażeniach, byli zadowoleni. Na pewno pojechaliby jeszcze raz – powiedzieli przed wyjazdem uczniowie: Oskar Nowak, Marcin Piasecki, Wojtek Mietełka z technikum logistycznego i Błażej Klimek oraz Marcel Mitręga z technikum informatycznego. – Dlatego teraz chętnych z początku było bardzo dużo, ale później zaczęli się wykruszać. Aż zostało nas w sam raz, tyle ile jest miejsc.

Chłopcy wyjaśnili, że powodem zniechęcenia był przede wszystkim czas. Nabór ogłoszono w listopadzie, a później sprawa przycichła i w szkole o zagranicznych praktykach nie mówiono.

Rzeczywiście, jak nam wyjaśnił Adam Domaradzki, kierownik szkolenia zawodowego w PZS nr 2, wyjazd jest finansowany z międzynarodowego projektu Leonardo da Vinci. W tym roku projekt szkoły nie przeszedł w pierwszej weryfikacji i znalazł się na liście rezerwowej, na szczęście na jej początku.

W międzyczasie część chętnych załatwiła sobie praktyki w Polsce: – Gdy już było wiadomo, że jednak praktyki będą, przyjechała do nas pani, która te wyjazdy we Włoszech koordynuje. Opowiadała, że będziemy tam zakwaterowani bez żadnych opiekunów, dostaniemy pieniądze  i sami będziemy musieli zadbać np. o posiłki czy inne sprawy, to mogło część ludzi wystraszyć.  Na pewno przyczyniła się do tego też bariera językowa, dla tych którzy są słabsi z angielskiego – mówią uczniowie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here