Policja będzie prowadzić wzmożone kontrole

440

Trzebniccy policjanci razem z funkcjonariuszami z jednostek podległych od godzin porannych w dniach 7 i 8 maja przeprowadzą działania na drogach powiatu trzebnickiego pn. „Alkohol i Narkotyki 2015”.

– Celem akcji jest ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań w ruchu drogowym, powodowanych przez kierujących pojazdami, znajdującymi się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
Policjanci będą zwracać uwagę na wykroczenia drogowe, które najczęściej przyczyniają się do powstawania wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, naruszanie przez kierujących przepisów dotyczących obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci – mówi Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here