„LKS ”Błysk” Kuźniczysko – „Sparta” Skarszyn 1:6

743
Tomasz Nowak w akcji

Początek meczu przypominał bardziej partię szachów – zawodnicy obydwu drużyn grali z pewnego rodzaju respektem, badając przeciwnika. Nic dziwnego: ”Błysk” miał 18 punktów  w tabeli, a „Sparta” 21 i nikt nie chciał się odkryć, każdy czekał w zasadzie na swojej połowie boiska; zaledwie jedna drużyna przejęła piłkę – przeciwna cofała się grzecznie na swoją połowę boiska. Pomimo tego, pierwsze bramki pojawiły się jednak nadspodziewanie szybko: trzy bramki strzelone po dwudziestej minucie meczu prawie jedna po drugiej w odstępie zaledwie kilku minut dla Skarszyna, można śmiało powiedzieć – ustawiły mecz. Sporo błędów popełniła tutaj obrona i sam bramkarz gospodarzy, wyrzucając często niefortunnie piłkę w zasadzie wprost pod nogi przeciwników.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1:4 dla gości. I tak, jedna za drugą, dwie bramki strzelił Paweł Szostak (nr 19), a po jednej bramce Jarosław Kotwicki (nr 9) i Tomasz Nowak (nr 10). Pierwszą i jak się później okazało jedyną, „honorową” bramkę dla gospodarzy zdobył po ładnej akcji Paweł Przybyłka (nr 10).

Więcej po zalogowaniu lub w wydaniu papierowym.