Dzień Dziecka – poświęć czas rodzinie

132

Tymczasem jest to jeden z tych dni, w których zdecydowanie powinniśmy wyrwać się z zaklętego kręgu codziennej pracy oraz obowiązków – i po prostu skupić się na rodzinie, poświęcić czas i wysiłek (a często również pieniądze), by być razem – i cieszyć się tą obecnością.

I wcale nie musi to oznaczać nudnego dnia i wymuszonych uśmiechów – pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi jest całe mnóstwo, a znaleźć je możemy dosłownie wszędzie – świetnym przykładem będzie artykuł: https://www.pozyczkomat.pl/kategoria/okazje/najlepsze-prezenty-i-pomysly-na-dzien-dziecka.

Wspólna wycieczka

Jeżeli jeszcze nie odwiedziliście wrocławskiego Zoo – i nowo otwartego Afrykarium – to Dzień Dziecka stanowi doskonałą do tego okazję. Egzotyka i kontakt z naprawdę ciekawie ukazaną przyrodą nie tylko zapadną głęboko w pamięć, ale i mogą obudzić w dziecku zainteresowanie naturą. Uwaga: ze względu na wysoką temperaturę i wilgotność, jakie utrzymywane są w Afrykarium, warto wcześniej odpowiednio przygotować garderobę dziecka!

Szczególnie opłacalne są pakiety biletów – rodzina (2 dorosłych i maksymalnie 3 dzieci) zapłaci 120 złotych, możemy także zdecydować się na połączenie zwiedzania ZOO z wizytą w parku wodnym – za pakiet rodzinny ZOO + 3 godziny we wrocławskim aquaparku zapłacimy 170 złotych, za pakiet ZOO i 2 godziny w aquaparku trzebnickim – 135 złotych.

Kolejna z propozycji – spotkanie z dinozaurami w JuraParku Krasiejów – będzie wymagało podróży nieco dalszej – zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Nowoczesne, interaktywne muzeum i park dinozaurów to wspaniałe miejsce dla każdego, kto kiedykolwiek interesował się prehistorycznym olbrzymami. Koszt – oprócz dojazdu – jest podobny jak w przypadku Afrykarium, (od 100 złotych dla rodziny w modelu 2+1 do 150 dla rodziny w modelu 2+3), dodatkowo płatne jest wejście do pobliskiego Parku Nauki i Ewolucji Człowieka.

Dla aktywniejszych rodzin doskonałą propozycją będzie wspinaczka na Ślężę – Śląski Olimp można bez większych obaw zdobywać nawet z małymi dziećmi, a wygodny dojazd i niskie ceny parkingu zachęcają do kontaktu z naturą.

Gry i zabawy w domu i ogrodzie

W świecie, w którym coraz większą rolę odgrywa technologia i indywidualizm, wciąż mocno trzymają się wszelkiego rodzaju gry planszowe – od pozornie prostego, ale zapewniającego niemal nieskończoną zabawę Chińczyka (planszę, pionki i kostki możemy kupić już za kilkanaście złotych), poprzez znane na całym świecie Monopoly (które kupimy już za 80 złotych), po bardziej rozbudowane i tematyczne gry planszowe – od niezmiennie popularnej Magii i Miecza, przez gry związane z popularnymi serialami i filmami, aż po edukacyjne klasyki w rodzaju Scrabble.

Niemal na ostatnią chwilę możemy także zaopatrzyć się w piłkę czy zestaw do badmintona – koszty nie powinny przekroczyć 100 złotych, a zalet ruchu na świeżym powietrzu nikomu chyba nie trzeba przedstawiać.

Na co dzień musimy poświęcać sporo czasu na pracę zarobkową i domowe obowiązki, często nie mając chwili na oddech i wspólną rozrywkę z rodziną. Warto chociaż na jeden dzień oderwać się od takiego trybu życia – w końcu żaden prezent, choćby najdroższy, nie zastąpi spędzonego wspólnie czasu.

1 KOMENTARZ

  1. Świetny artykuł, bardzo polecam wizytę w Krasiejowie w parku dinozaurów, dla dzieci jest to niezwykłe doświadczenie, możliwość poznania przeszłości planety, spotkania z dinozaurami i zabawy;)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here