Pierwszy dzień matur za nami

284

W poniedziałek o godzinie dziewiątej dla uczniów klas maturalnych rozpoczął się egzamin z języka polskiego. O gorące wrażenia z pierwszego dnia zapytaliśmy młodzież dwóch trzebnickich szkół.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 do matury przystąpił Łukasz Kowal: -Było lepiej niż się spodziewaliśmy. Wśród tematów była „Lalka” Prusa i wiersz amerykańskiej poetki o utracie. Podchodziłem bez strachu, ale jakiś stres był. Jutro matematyka, a jestem zdecydowanie ścisłowcem. Potem jeszcze, w moim przypadku, rozszerzona matematyka, fizyka i geografia.

Tegoroczni maturzyści

– Z dzisiejszego egzaminu jestem zadowolony – mówi Szymon Wojtacha. – Teraz musimy odreagować. Dzisiaj nie będziemy się już uczyć, bo i tak nic by nam to nie dało. Wolę matematykę, więc jutro stres będzie mniejszy. W dalszej części jeszcze matematyka i geografia, a potem dalej na studia.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 (liceum profilowane i technikum) maturzyści mieli do wyboru „Dziady” Mickiewicza, „Ziele na kraterze” Wańkowicza i „Lalkę” Prusa.

-Atmosfera była spokojna- wspomina maturzysta Patryk. -Nauczyciele byli przyjaźni , zresztą nie tylko na maturze. Jutro matematyka, więc stres na pewno jest.

– Na przygotowanie mieliśmy dużo czasu- mówi Monika.– Dzisiaj już nie będziemy się uczyli. Z dzisiejszego egzaminu jestem zadowolona, a jak będzie z matematyką… okaże się jutro.

Matura w szkołach przebiegała zgodnie z procedurami. Teraz przed maturzystami czas intensywnego wysiłku umysłowego. Po egzaminach będą mogli wprowadzać w życie swoje plany, a na razie życzymy im pomyślności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here