Nowa przewodnicząca Rady Powiatu

1648

Małgorzata Matusiak została wybrana wczoraj przewodniczącą Rady Powiatu Trzebnickiego, wiceprzewodniczącym Adam Gubernat. Radni wybrali także komisję rewizyjną.

Sesja od początku bardziej przypominała jarmark niż obrady samorządu. Jedyne, co wszystkim radnym udało się zrobić bez kłótni, to uczczenie piątej rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Gdy prowadzący obrady Mariusz Szkaradziński próbował zablokować zaproponowaną przez opozycję zmianę porządku obrad (wśród proponowanych zmian było m.in. odwołanie przewodniczącego), doszło do słownych przepychanek, czyja racja jest lepsza.

Co wy robicie? Jak można nie dopuścić do zmiany porządku obrad? – mówił członek zarządu Jan Hurkot. – Tak samorząd ma wyglądać? Wstyd mi za was! Powiat to nie jest prywatny folwark pana takiego czy innego! Jeśli bierzemy pieniądze publiczne to zachowujmy się jak ludzie

Później były krzyki i walka o mikrofon, który w końcu zabrał i ukrył starosta Waldemar Wysocki.

W pewnym momencie przewodniczący Szkaradziński zakomunikował, że przerywa obrady i, nie podając żadnych podstaw, opuścił salę obrad, a za nim kolejnych dziewięciu radnych.

Jednak pozostałych jedenastu radnych stanowiło quorum i przegłosowało zmiany w prezydium rady. Wybrali też komisję rewizyjną oraz obniżyli wynagrodzenie starosty.

Obszerna relacja z sesji w najbliższym wydaniu NOWej gazety trzebnickiej.

10 KOMENTARZY

 1. Klasyczne odwrócenie sytuacji która miała miejsce przy wyborze nowego starosty ostatnio tylko że tym razem przez ugrupowanie PO. I mega powalające przemówienie Pana Hurkota „o stołkach”. Na początku to PO broniła stołka Pana Adacha a teraz w imię szlachetności przejmują stołki… Obydwa ugrupowania dały jeden wielki POPiS… Tylko ciekawe jest to komu obiecano stołki. Może wreszcie czas zacząć pracę a nie walczyć o nie? Jednym z głównym postulatów Partii KORWiN jest likwidacja starostwa jako niepotrzebnie dublującego się organu Państwowego z Gminą. Po co nam ten organ w którym jest walka o stołki? Problemy trzeba gasić w zarodku. Nie będzie starostwa to nie będzie kolesiostwa. Po za tym obydwaj Panowie zostali wybrany „demokratycznie”.

 2. „Jednym z głównym postulatów Partii KORWiN jest likwidacja starostwa jako niepotrzebnie dublującego się organu Państwowego z Gminą.”

  Od kiedy gmina i powiat to jednostki administracji państwowej? Toż to Pańska partia i jej członkowie nie odróżnia samorządu od państwa? Nic, tylko władzę takim powierzyć…

 3. To jest akurat drobny szczegół. Jest to jednostka samorządu terytorialnego. Jednostki samorządu terytorialnego muszą się dostosować pod ustawy od góry. Najlepiej to powierzyć władze osobom które przyszły sobie robić własna prywatę z Państwa i żyło się lepiej swoim…

 4. Wstyd mi za Was ludzie! Chcecie coś sobą reprezentować, „panoszycie” się publicznie, nie robiąc nic szczególnego. Przykro mi to mówić, ale Pani Małgosia nie ma stanowiska w wielu sprawach -poza fotografowaniem się u boku jej przełożonych- i szczerzenia uśmiechu- bez sensu.
  Kłócicie się tylko o posady, a nie o nas obywateli- o to by żyło nam się lepiej.
  Bierzecie udział w takich „szopkach” i jesteście z tego dumni?!
  Myślę, że nie na tym polega sprawowanie funkcji w gminie czy powiecie.
  Patrzy się na Wasze poczynania jak na żałosny spektakl tępych kukiełek…

 5. Nieprzyjemnie patrzeć w jaki sposób wykorzystują Państwo powierzone Wam stanowiska. Na miejscu osób wykrzykujących, po obejrzeniu filmiku, spaliłabym się ze wstydu… Ale szczerze: nie liczę nawet na cień refleksji z Państwa strony.
  Nie rozumiem po co na lokalny grunt przenosić styl polityki rodem z Wiejskiej. Nie przynosi to żadnej korzyści dla powiatu. Może dobrze by było usiąść i się zastanowić jakie powinności NAPRAWDĘ ciążą na lokalnych samorządowcach i czy to jest droga do osiągnięcia dobra ogółu.

 6. To jest walka koterii. Czas skończyć z tym partyjniactwem, obniżyć pensje funkcyjnym do minimum i zostaną ludzie z prawdziwym sercem i misją. Teraz mamy prymitywnych warchołów walczących o koryto. Oni są jeszcze gorsi od przeciętnego obywatela „z pod budki z piwem” „REPREZENTANCI”!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here